Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Paljud tarbijad langetavad toidutoodete ostuotsuse hinna ning sooduspakkumiste põhjal (2018-04-04 07:47:27)


Hiljutine Toiduliidu poolt tellitud ja Kantar Emori poolt läbi viidud uuring näitas, et 90% Eesti tarbijatest eelistab kodumaiseid toiduaineid. See näitaja on pigem aga hoiakuline, sest paljud langetavad lõpliku ostuotsuse hoopis hinna põhjal.

Ka Selveri juhatuse liige Kristi Lomp tunnistab, et eestimaist toidukaupa armastatakse. Eriti eelistatakse nende kogemusel kodumaiseid tooteid värske liha ja lihatoodete ning piimatoodete kategooriates. Seejuures on oluline ära märkida, et Selveri valikus on kohaliku toidukauba osakaal leiva, saia, liha ja piimakategooriates üle 90%.

Siiski on ka Selveri kogemusest näha, et on osa tarbijaid, kes ei saa endale kodumaiste toodete ostmist lubada, kui kõrval on soodsama hinnaga importtoodete valik. "Eesti toit ei ole paljudele tarbijatele taskukohane," nendib Lomp. "Kuigi öeldakse, et sooduspakkumistest lastakse end pigem vähe mõjutada, siis reaalne ostukäitumine näitab midagi muud."

Selveri klientide 2017. aasta ostukäitumise uuringu tulemused kinnitasid, et pea kõikide tootekategooriate lõikes osteti enim just neid tooteid, millel olid sooduspakkumised. Eriti suur oli sooduspakkumisega soetatud toodete osakaal juustude kategoorias. Vaid värske linnuliha ja piimatoodete osas oli näha, et kampaaniahinnad nii suurt mõju ei avalda ning tarbijad ostavad pigem oma kindlaid lemmikuid.

Ühtlasi eristub väga selgelt puu- ja juurviljade tootekategooria, kus tarbijad eelistavad eelisjärjekorras küll kodumaist, kuid parema kvaliteedi korral valitakse välismaine toode. "Kui Eesti päritolu liha- ja piimatoodangu kvaliteeti peetakse väga kõrgeks, siis köögivilja osas on kohalikel kasvatajatel veel suur töö ära teha," kommenteerib Kristi Lomp.

Allikas: Sisuturundus

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.