Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeerium kutsub keskkonnakäppa püüdma (2018-04-02 12:30:34)

Keskkonnaministeerium kutsub kõiki haridusasutusi ja keskkonnahariduse organisatsioone osalema Keskkonnakäpa konkursil. Kandideerida saab 2.-29. aprillini. Kõik kandidaadid jõuavad ka ˛ürii lauale, kust valitakse laureaadid. Lisaks ˛üriile saavad kõik inimesed valida oma lemmiku 7.-20. maini kestval rahvahääletusel.

"Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud konkurss. Konkursile sobivad esitamiseks kõik algatused, mis aitavad kujundada inimesi keskkonnasõbralikumaks ja -teadlikumaks ning mis muudavad meie ümbrust paremaks," tutvustas keskkonnaminister Siim Kiisler konkurssi. Oodatud on projektid, mis on uudsed, ressursisäästlikud ning avaldavad head mõju keskkonnale ja kasvatavad osalejate keskkonnateadlikkust.

"Ma tean, et meil on Eestis palju tublisid lapsi ja õpilasi, kes koos oma juhendajatega on teinud igasuguseid põnevaid keskkonnaalaseid projekte. Samuti on meil mitmeid ühendusi, kes on oma tegevusega panustanud keskkonnateadlikkuse suurendamisse. Me soovime need tublid projektid tuua nüüd tunnustamiseks ka suurema avalikkuse ette, et kõik saaksid võimaluse nendega tutvuda ja miks mitte neist ka eeskuju võtta. Igal juhul on kõik keskkonnahariduse projektid kiiduväärt ja väärivad tähelepanu," ütles keskkonnaminister Kiisler.

Kokku on konkursil viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida saab kategooriates Tubli tegutseja, Tark tarbija, Õnnelik õpe, Kogukonna kaasamine ja Innukas innovaator. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks põiming erinevate ainevaldkondade vahel, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms.

Kandidaate saab esitada 29. aprilli südaööni konkursi kodulehel asuva ankeedi kaudu (www.keskkonnakäpp.ee/ankeet). Keskkonnakäpa veebilehelt leiab lisainfot ka kandideerimistingimuste kohta. Esita oma kandidatuur või soovita meile tublisid tegijaid oma kogukonnast!

Võitjad kuulutatakse välja juuni alguses toimuval pidulikul tänuüritusel.

2014. aastast korraldatavat konkurssi viis esimesel kahel aastal läbi Keskkonnaamet ning seda Euroopa sotsiaalfondi programmi "Keskkonnahariduse arendamine" toel. 2016. aastast korraldab konkurssi Keskkonnaministeerium. Nelja aastaga on konkursile esitatud keskmiselt 115 projekti aastas ning kokku on välja antud 103 tunnustust ehk keskkonnakäppa.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 02.04.2018 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.