Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pärnus avas uksed Päästeameti põgenemistuba (2018-03-24 11:48:42)

23. märtsil avas Pärnus ukse päästeteemaline põgenemistuba. Tegemist on esimese sellelaadse vaba aja veetmise võimalusega, kus lisaks põnevusele saab iga külaline teadmisi ja oskusi sellest, kuidas ohutult elada.

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Viktor Saaremetsa sõnul on toa eesmärk praktiliste tegevuste ja harjutuste kaudu teadvustada inimestele võimalikke tule-, plahvatus-, hädaolukorra- ning koduseid ohtusid. "Tegemist on innovaatilise lähenemisega päästeameti ennetustöös. Maailm meie ümber on muutunud ja peame oma töös järjest enam "raamist välja" mõtlema, et panna võimalikult suur hulk inimesi mõtlema ning ka panustama oma ohutusse. Kogemuste põhjal saame öelda, et kõige paremini on võimalik uusi teadmisi omandada või vanu kinnistada, isikliku emotsionaalse kogemuse abil," avas Saaremets põgenemistoa tagamaid.

Päästeameti põgenemistuba sündis koostöös CCCP Põgenemistubadega. CCCP Põgenemistubade ühe asutaja, Artur Kreitsbergi sõnul on põgenemistoad oma loomu poolest adrenaliinirohke meelelahutus, kus põgenejaid tabab kohati kerge hirm, kohati hasart ja erinevatest emotsioonidest koosnev segu, mis lõppkokkuvõttes on meeletult lõbus. "Päästeameti põgenemistoa teeb ainulaadseks asjaolu, et väljapääsu leidmiseks tuleb käituda nii, nagu käitutakse reaalses kriisiolukorras. Ja kui mõni olukord tundub liialt keeruline, siis põgenemist jälgivad mängujuhid aitavad vihjetega kaasa, et põgenemine võimalikuks teha," rääkis Kreitsberg ning lisas, et kõigest tunni möödudes avastavadki külalised, et ootamatult on omandatud praktilised oskused ja elu on unustamatu kogemuse võrra jälle rikkam.

Tänaseks on Päästeameti põgenemistoast põgenenud politseinikud, erinevate elualade esindajad ja ka päästjad. Kõik, kes seda juba teinud on, väljusid toast uute ja praktiliste teadmistega ning siiralt positiivsete emotsioonidega. Tänasest alates on emotsioonide saamiseks võimalik endale sobiv aeg broneerida CCCP Põgenemistubade kodulehel.

Allikas: Päästeameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.