Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Veterinaar- ja Toiduamet ootab loomakaitsjatelt eelkõige infot, mitte sekkumist (2018-03-20 07:27:48)

Veterinaar ja Toiduameti (VTA) ja loomakaitseorganisatsioonide reedesel kohtumisel arutati, kuidas omavahelist koostööd efektiivsemalt korraldada ning tagada töö seaduspärane korraldus
loomakaitse erinevates valdkondades.Nõu peeti Eesti Loomakaitse Seltsi, loomade eestkoste organisatsiooni Loomus ja Varjupaikade MTÜ esindajatega.

Veterinaar- ja Toiduameti tegevuse üks eesmärke on muuta loomakaitsealane töö reageerivast üha enam ennetavaks, tõstes korralekutsumisest ettepoole selgitustöö. Eelkõige ootab Veterinaar- ja Toiduamet, et vabatahtlikud loomakaitsjad aitaksid tuvastada loomade heaolu puudutavate nõuete rikkumisi, teha sellistest olukordadest pilte, videoid ning proovida olukordi läbirääkimiste teel lahendada, kuni VTA loomakaitse ametnik sündmuskohale jõuab.

VTA andis loomakaitseorganisatsioonide esindajatele ülevaate loomakaitse valdkonna lähiaastate arengukavast ning kaebuste menetlemise korrast. Samuti tutvustasid loomakaitse büroo ametnikud järelevalve teostamise üldiseid põhimõtteid. Näiteks kirjeldati lubamatult koheldud loomade äravõtmise protsessi ning seaduslikke võimalusi. Arutati mitmete tüüpiliste üksikjuhtumite ja ka ebatüüpiliste, nö "halli ala" piiril kulgevate juhtumite võimalikke lahendamise viise kehtivate õigusaktide võimalusi järgides.

Väga oluline on veterinaarkeskuste, loomakaitseorganisatsioonide, kohalike omavalitsuste ning Politsei ja Piirivalveameti ladus koostöö just kriitiliste juhtumite lahendamisel. Üks võtmerolle loomakaitse valdkonnas on ka kohalikel omavalitsustel, kes on kohustatud tegelema peremeheta või hulkuvate loomadega. Senini pole aga paljudel kohalike omavalitsustel loomade varjupaikadega koostööd sisse seatud ning hulkuvate loomade probleemi eiratakse, teadmata, et hulkuvate loomadega tegelemine on kohaliku omavalitsuse seadusjärgne kohustus.

Kohtumisel lepiti kokku ühtse senisest veelgi tihedamas koostöös ennetus- ning nõustamistöö valdkondades, kutsikavabrikute ja hüljatud loomade probleemi ühises kaardistamises ning koostöö edendamises kohalikele omavalitsustega.


Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.