Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Üleskutse: maaülikool ootab teateid piirikividest (2018-02-21 15:54:25)


Eesti Maaülikooli geomaatika õppetool esitab üleskutse kinkida Eesti Vabariigile sünnipäeva puhul 100 erinäolist piiritähist, millega jätta jälg meie piirimärkide ajalukku.

Eestluse ja omariikluse säilimise seisukohalt on aastakümneid peetud oluliseks maa omamist. "Sellest lähtuvalt on olulisel kohal olnud omandi tähistamine ja piiritlemine," selgitas maaülikooli geomaatika õppetooli dotsent Aive Liibusk. Piiripunktide tähistamiseks on Liibuski sõnul kasutatud erinevaid märke, näiteks piirikive, kupitsaid ja vaiu - vahel isegi loomingulisemaid lahendusi, nagu vanad autorehvid.

Et läbi aegade on maa eestlaste jaoks olnud eluliselt tähtsal kohal, kutsuvad maaülikooli geomaatikud kõiki maaomanikke, metsaskäijaid ja matkaselle jäädvustama piirikivisid ja huvitavamaid piiritähiseid. Fotod on võimalik üles laadida keskkonda https://geomaatika6ppetool.wixsite.com/100piirim2rki, kus saab soovi korral lisada juurde piiritähise täpse asukoha ning olemasolul ka sellega seotud loo.

Allikas: Eesti Maaülikooli 21.02.2018 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.