Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Partnerpäev kutsus keskkonnateemadel kaasa rääkima (2018-02-15 09:04:03)

Keskkonnaministeeriumis toimunud traditsioonilisel partnerpäeval ütles keskkonnaminister Siim Kiisler, et meid kõiki puudutava keskkonnavaldkonna tuleviku planeerimisel on hea tulemuse saamiseks vaja kõikide panust.

"Lisaks tavapärastele koostöövormidele on kasulik aeg-ajalt võtta kõik partnerid kokku, et rääkida eesootavatest plaanidest ja koguda häid mõtteid, aga ka kriitikat. Huvi selliste parterpäevade vastu on aasta-aastalt suurenenud ja seekordnegu kohtumine näitas, et inimeste huvi keskkonnateemades kaasa rääkida on suur ja see on ainult tervitatav," ütles keskkonnaminister Siim Kiisler.

Sel aastal alustatakse mitmete valdkondade järgmist kümnendit kujundavate strateegiate välja töötamisega.

"Metsanduse arengukava koostamisega on juba algust tehtud, aga alustame ka ringmajanduse strateegia koostamisega, millesse koondatakse nii jäätme- kui ka kemikaalipoliitika pikaajalised eesmärgid. Kõikide selliste protsesside käigus ootame väga huvigruppide ja ettevõtete mõtteid ja ettepanekuid, et tulemus saaks võimalikult hea," selgitas keskkonnaminister Siim Kiisler.

Ringmajanduse strateegia eesmärk on süsteemselt läheneda ringmajanduse väljakutsetele ning tagada keskkonnakorralduse valdkonna terviklik arendamine. Strateegia koostamine planeeritakse algatada sellel aastal ning kehtestada 2020. aasta jooksul.

Metsanduse arengukava koostamiseks kulub peaaegu kolm aastat, uus arengukava tuleb esitada Riigikogule kinnitamiseks aastal 2020.

Keskkonnaministeeriumi partnerpäeval tutvustati keskkonnavaldkonna plaane ja prioriteete 2018. aastaks. Partnerpäeval osales üle 120 huvilise erinevatest keskkonnavaldkonnaga seotud huvigruppidest, liitudest, fondidest, tööstusettevõtetest, ülikoolidest, loodusturismi ettevõtetest, kohalikest omavalitsustest jne.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.