Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti 100. Retk pidulikule kaminaõhtule Palmses Lauri Vahtret kuulama ja Reet Aus Öökulli akadeemias (2018-02-14 00:04:25)

Eesti 100. Retk pidulikule kaminaõhtule Palmses Lauri Vahtret kuulama

Looduse Omnibuss Tallinn
Reedel, 16. veebruaril 2018

Reedel toimub meil Anne Kurepalu eestvedamisel Palmse Viinaköögi kaminasaalis Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud pidulik kaminaõhtu, mille külaliseks on ajaloolane Lauri Vahtre ning teemaks Eesti Vabadussõda.

Lauri Vahtre kirjutab: "Eesti Vabadussõda võib nagu mõnd teistki suurt ajaloosündmust nimetada tuntuks ja tundmatuks. Kõik teavad Vabadussõda, sellele pühendatud ausamba jalamil toimuvad Vabariigi aastapäeva paraadid. Teisalt on II Maailmasõda ja sellele järgnev, kaasa arvatud laulev revolutsioon ja riigi taastamine Vabadussõja meie ühismälus mõnevõrra tagaplaanile lükanud.

Seetõttu kipume Vabadussõda juba unustama.

Teenimatult, sest see sõda kujundas oluliselt kogu Ida-Euroopa ajalugu ja seetõttu võime kõnelda ilma igasuguse ülespuhutuseta Vabadussõja maailmaajaloolisest tähendusest. Kõigi ratsionaalsete näidikute järgi ei oleks Vabadussõja võitmine pidanud võimalik olema, ja ometi see õnnestus. See on ajaloofilosoofilises mõttes erakordselt huvitav probleem.

Teiseks on omaette teemaks Vabadussõja hilisem käekäik, kuidas Vabadussõda n-ö avaldus näiteks 1944. aastal, nõukogude ajal, laulvas revolutsioonis ja tänapäeval."

Lauri Vahtre on tuntud mitmete ajalooraamatute autori või kaasautorina. Tuntumad on vast "Maarahva tähtraamat", "Euroopa -päästepaat või uppuv laev", "Meenutusi kadunud maailmast" jne. Ta oli 1989. aastal Loomingu Raamatukogus ilmunud kahejaolise "Eesti ajaloo kodulugu" üks autoritest Mart Laari ja Heiki Valgu kõrval. See raamat on siiani suurim LR tiraa˛ läbi aegade, 35 000 ja seda kasutati koolides ajalooõpikuna.

Lauri on kirjutanud ka näidendeid nagu "Muna EÜE", "Vihterpalu valss", "Varjutants", "Minust jäävad vaid laulud" (koos Mart Laariga).

Sel õhtul tutvustame ka Sulev Olli kirjutatud ja Ülle Meisteri poolt illustreeritud raamatut "Virumaa viguriga lood", mida saab kohapeal osta.

EV juubeliõhtul on kohal ka majaperemees Horst Freitag, kes tegeleb Saksamaal Eesti kultuuri valgustamisega. Ta on välja andnud Jaan Krossi teoseid, eesti keele õpiku sakslastele, raamatu taimehuvilistele, koos Fred Jüssiga saksa keeles raamatu "Eesti läbi nelja aastaaja" ja veel palju muud.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos tervitusjoogi ja piduliku õhtusöögiga Viinaköögi restoranis 25 eurot, õpilased 17 eurot.

Vajalik täpne registreerimine. Palume registreerida nimeliselt e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab KIK

Looduse Omnibuss soovitab: Loodusmuuseumi loodusõhtul on külas Reet Aus

Eesti Loodusmuuseumis
15. veebruaril 2018 kell 18

Eesti Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias on külas Reet Aus. Kell 18 algaval loodusõhtul uurime seda, kuidas toota asju ja elada oma elu ümbritsevat kahjustamata nii, et südametunnistus oleks puhas. Arutleme selle üle, kuidas meie kasutajatena saaksime teha õigeid otsuseid ja langetada parimaid valikuid.

Reet Aus on moe-, teatri- ja filmikunstnik, Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur, jätkusuutliku disaini labori eestvedaja ning väärtustava taaskasutuse ( upcycling) meetodit rakendav disainer.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3 €, täispilet 6 €).

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a.

Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.