Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikooli füsioterapeudid aitavad neljajalgseid paremini liikuma (2018-02-07 16:56:00)

Maaülikooli
väikeloomakliiniku vastavatud füsioteraapiakabinet ootab neljajalgseid patsiente vastuvõtule. Juba natuke aega kasutuses olnud ruum on pea ainus võimalus Eestis aidata loomi uuesti jalgele või parandada nende hakkamasaamist igapäevaelus.

Patsiente jõuab loomakliinikusse nii arsti suunamisel kui ka omanike algatusel. "Esimesed vajavad tihtipeale abi haigustest ja operatsioonidest taastumisel. Seevastu käivad omanike algatusel vastuvõtul näiteks sportkoerad, ennetamaks ülekoormusvigastusi," rääkis maaülikooli loomakliiniku füsioterapeut Ruudu Remmelgas. Tema sõnul on keeruline välja tuua loomade levinumaid probleeme, sest füsioteraapiast on kasu nii neuroloogilisel kui ortopeedilisel patsiendil, nii noorel kui vanal, nii aktiivsel kui ka diivaniloomal.

Loomakliiniku ruumides loodud tingimused sobivad nii manuaalteraapiate, füüsikalise ravi meetodite kasutamiseks kui ka terapeutiliste harjutuste sooritamiseks lemmikloomadega. Iga teraapiasse tulnud neljajalgset hindab füsioterapeut eraldi ettenähtud näitajate, näiteks liigeseliikuvuse, järgi, mis seotakse seejärel juba varasemate diagnoosidega. "Kogu ravi toimub tihedas koostöös omanike ja loomaarstidega, kes pühenduvad looma tervisele ning teevad tööd kuni looma tervenemiseni," lisas Remmelgas.

Huvi korral füsioteraapiaruumiga tutvumiseks palume ühendust võtta: Helena Randoja, Eesti Maaülikooli loomakliiniku juhataja, tel: +372 7313925

Allikas: Eesti Maaülikooli 07.02.2018 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.