Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Läti 100. Retk Andres Adamsoniga Riiga (2018-02-07 01:16:37)

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 10. veebruaril 2018

Ühepäevasel retkel on kavas kiire läbilõige meile lähimast suurlinnast Riiast. Helsingi on põhjaeestlastele küll veelgi lähemal ja koos kokku kasvanud eeslinnadega suuremgi, kuid sisu mõttes pole siin midagi võrrelda - Riia oli ja on rahvusvaheline metropol, Helsingi mitte! Ka võrdlus Tallinnaga on väga selgelt Riia kasuks, ehkki mitte päris kõiges. Kõigest sellest räägime pikemalt juba teel Riiga.

Linnakülastust alustame Valguse Paleeks nimetatud Rahvusraamatukogust, mida peetakse Läti 21. sajandi üheks olulisimaks kultuuriprojektiks.

Jätkame tutvumist Riiaga linna asutaja nime kandvalt Alberti tänavalt, mida peetakse vanalinna ümbritseva juugendhoonestuse parimaks näiteks mitte ainult Lätis, vaid kogu maailmas.

Edasi suundume vanalinna. Jalutuskäigu ajal peatume Vabadussamba, Riia lossi, Seimi, Kolme Venna, Riia 800. juubeliks taastatud Mustpeade maja, Jakobi, Peetri ja Toomkiriku jt olulisemate rajatiste juures. Maarjamaa kunagises tähtsaimas pühakojas käime ka sees.

Pärast jalutuskäiku jääb aega omal käel ringivaatamiseks ja selleks, et külastada Euroopa suurimat, UNESCO kaitse all olevat Riia turgu.

Retke juhib ajaloolane Andres Adamson.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos ekskursioonidega Valguse Paleesse ja Toomkirikusse 30 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume nimeliselt registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.