Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päästeamet: Tuleohutuse enesekontrolli aruandeid saab esitada kuni märtsi lõpuni (2018-02-01 00:22:45)


Tuleohutuse seadusega on suuremate tuleohutusalaste riskidega ehitistele pandud kohustus kajastada oma tuleohutuse tagamiseks tehtavad tegevused tuleohutuse enesekontrolli aruandes. Sel aastal on aruande kohuslasi ligikaudu 3400, kellel tuleb aruanne ajavahemikul 1.01 - 31.03 Päästeametile saata.

Enesekontrolli eesmärk on ise ja õigeaegselt avastada tuleohutusalased riskid hoones ning paika panna tegevused nende kõrvaldamiseks. Enesekontroll on abivahend ehitise omanikule, kes tuleohutusnõuete täitmise eest vastutust kannab.

Enesekontrolli tuleohutusaruanne tuleb esitada ehitiste kohta, kus paiknevad lasteaiad, koolid, majutusasutused, ravi- ja hoolekandeasutused, kaubanduskeskused, suuremad põllumajandus- ja tööstushooned, kõrg- ja büroohooned, maa-alused garaa˛id ja elutähtsat teenust pakkuvad asutused. Aruannet ei tule koostada eluhoonete ja väiksemate ettevõtete/asutuste hoonete kohta.

Päästeamet tuletab meelde, et kindlasti ei ole mõistlik aruande esitamist jätta viimasele hetkele, sest siis võib juhtuda, et aruandesse tulevad sisse vead ning aruanne tagastatakse esitajale korrektuuride tegemiseks. See omakorda tähendab, et aruande esitamisprotsess viibib. 2017. aastal tagastati täiendamiseks 23% aruannetest. Seetõttu soovitab Päästeamet tuleohutuse enesekontrolli aruanne täita veebis, aadressil: https://tuleohutusaruanne.ee, kus võimalikud vead ja puudused tulevad juba täitmise faasis automaatselt välja. Süsteem kontrollib, et inimesed ei teeks lihtsaid näpuvigu, mis sageli sisse kipuvad tulema.

Täpsemat infot tuleohutusaruande esitamise kohta leiab Päästeameti kodulehelt: https://www.rescue.ee/et/ettevotjale/tuleohutus/enesekontroll.html

Allikas: Päästeameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.