Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kirjanduslinn ja Tartu Vaim esitlevad ainulaadset taskugiidi (2018-01-19 08:29:02)

 

 

Esmaspäeval, 22. jaanuaril kell 17 esitletakse Tartu linnaraamatukogu kohvikuruumis uut seikluslikku teejuhti "Kirjanduslikud (eksi)rännakud Tartus", mis kutsub inimesi linnas uitama ja nägema paljusid paiku teistsuguse pilguga.

 

Taskusse mahtuvast teejuhist leiab jalutuskäikude soovituslikud marsruudid (kesklinn, Supilinn, Karlova) ja teele jäävate kohtadega seotud katkendid eesti ilukirjandusteostest. Tsiteeritud autorite valik on lai ja esinduslik, Oskar Lutsust Valdur Mikitani, Mercast Betti Alverini.

 

Raamat pakub avastamisrõõmu nii tartlasele kui ka linna külalisele ja on parema orienteerumise nimel varustatud tänavakaardiga. Mehis Heinsaare kõhkleja Bernard hoolitseb selle eest, et teekond ei kujuneks liiga sirgjooneliseks, ja edukamal ekslejal on oht kohata oma rännakul ka Tartu Vaimu.

 

Teejuhi andis UNESCO kirjanduslinna tegevuste raames välja linna kultuuriosakond ning selle panid kokku Katrin Raid, Halliki Jürma ja Maia Tammjärv. Illustratsioonide ja kujunduse autor on Jaan Rõõmus. Raamatu koostamisel oli aluseks linnaraamatukogu "Tartu ilukirjanduses" andmebaas teele.luts.ee.

 

Lisaks linnaraamatukogule on taskugiid müügil raekoja infopunktis ja Tartu linnamuuseumis.

 

Allikas: Tartu linnavalitsuse 18.1.18 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.