Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti neljajalgsete teenistujate ridadega liitusid kaks uut liiget (2018-01-18 17:29:32)

 

Foto: PPA

Eile õhtul saabusid Soomest Eestisse saksa lambakoera kutsikad Ego ja Elek, kelle tööks saab riigipiiri valvamine.

 

Uued pehmed ja karvased teenistujad suunduvad õppima tublideks ja tragideks patrullikoerteks. Musta värvi Elek hakkab kõiki teenistuskoerale vajalikke tarkusi omandama Ida prefektuuri koerajuht Kristina Suokase käe all.

 

Halli karva Ego on Lõuna prefektuuri vanempiirivalvur Ain Mangelsoo ustav õpilane. Tubliks teenistuskoeraks sirgumisel näitab Egole head eeskuju niisamuti Aini käe all kasvav 7-aastane teenistuskoer Fado, kes vähehaaval aastatega kogutud teadmised ja oskused noorele kolleegile edasi annab.

 

Kutsikad Eestisse toonud politseimajor Tõnu Tänava sõnul algab teenistuskoeraks õppimine sotsialiseerumise ja kuulekuse põhitõdede omandamisega. "Kõik algab ju sellest, et koerajuht ja kutsikas õpivad teine teist tundma. Koer on oma koerajuhile ustavaks kaaslaseks kogu eluks ja tugev side on eduka õppe aluseks," sõnas Tänav. "Koerajuhi töö nõuab suurt pühendumist ning soovime koerajuhtidele ja kutsikatele vahvat kooliaega, jõudu ja kannatlikkust."

 

Praegu aitavad iga päev Eesti turvalisusele kaasa 70 teenistuskoera, kellest 41 on saksa lambakoerad ja 19 belgia lambakoerad, samuti on kasvaste teenistujate seas inglise springerspanjelid, vene jahispanjelid ja labrador.

 

 

Fotod: PPA

Allikas: PPA 18.1.18 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.