Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
"Juhtkoera sõber 2017" on maaülikooli väikeloomakliinik (2018-01-04 07:01:34)

Juba kaksteist aastat on juhtkoertel võimalus käia korra kuus maaülikooli väikeloomakliinikus tasuta tervisekontrollis. Tänuks pikaajalise koostöö eest tunnustas MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing kliinikut "Juhtkoera sõber 2017" tiitliga.

"Koerte tervisega oli 2017. aastal tõsiseid probleeme. Näiteks juhtkoer Milagros, kellel oli vähk. Koostöö maaülikooli kliinikuga oli väga tihe ning meie loomad said kliinikust igal ajal abi," rääkis juhtkoerte ühingu esinaine Gerli Kangur. Samuti oli üheks juhtkoerte kasutajate poolne argument kliiniku tunnustamisel selle koostöö sotsiaalministeeriumiga. Maaülikooli väikeloomaarstid tegid ettepanekuid juhtkoerte terviseuuringuks sotsiaalkindlustusameti poolt algatatud pilootprojektile.

Eesti Maaülikooli kliiniku loomaarsti Merle Valdmanni sõnul on jätkuva koostöö eesmärk ennetada tervisehädade süvenemist ja suunata probleemsed juhtkoerad spetsialistide vastuvõtule. "Pidevalt on kontrollitud näiteks juhtkoerte kehakaalu, kuna ülekaalulisus ei ole üksnes kosmeetiline probleem - rasvkude viib paljude haigusseisundite tekkele. Juhtkoerte kasutajad saavad kliinikust soovitusi koerte toiduvaliku ja toidukoguste kohta. Pikematel tervisepäevadel on selgitatud eeskätt juhtkoerte tervisega seotud olulisemaid probleeme," rääkis Valdmann.

Juhtkoertega tegelevad väikeloomaarstid tunnustasid omakorda juhtkoerte kasutajaid, kes on olnud väga koostööaltid ning vaatamata sageli üsna piiratud võimalustele teinud kõik neist oleneva oma neljajalgsete abimeeste eest hoolitsemisel.

Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.