Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kriitilises seisus neljajalgsete ravitingimused paranevad (2017-12-22 15:25:44)

 

Maaülikooli loomakliinik on juba ammu igatsenud lemmikloomade intensiivraviosakonda. Kuigi jõulud ei ole selle avamise põhjus, on hea, et osakonna uued ruumid valmivad just nüüd. Jõulud on veterinaaridele nii Tartus kui ka mujal maailmas väga kiire tööaeg, kinnitas maaülikooli lektor ja kliiniline juht Aleksandr Semjonov.

"Ööpäevaringset abi on kliinik andnud ka varem. Kuid nüüd on olemas koht, kus keerulises seisundis patsiente hooldada ja jälgida," rääkis Semjonov. Intensiivraviosakonda mahub kolm suuremat koera ja viis väiksemat patsienti. Semjonovi sõnul võivad samades ruumides ning eraldi puurides koos olla nii koerad, kassid, küülikud kui tšintšiljad, sest raskes seisus patsiendid ei tunne teiste patsientide vastu vähimatki huvi.

Mis puudutab loomaarstiabi hooajalisust, siis tehakse koerte maokeeru operatsioone Eestis kõige sagedamini 24. detsembril ja 24. juunil. See on aeg, mil annavad omanikud oma lemmikutele veidi rikkalikumalt toitu. "Kui koer läheb kohe pärast rohket einet jooksma ja mängima, eriti libedale jääle, on maokeerud kerged tekkima," nentis Semjonov.

Seetõttu ei kustu kliinikus tuled ka jõulude ajal. Vastupidi, osakond töötab ja kirurgid on valves. Sest nagu näitab senine kogemus, pole harvad juhtumid, kus meedikud on pidanud koerte seedekulglast välja opereerima terveid mandariine või teisigi jõuluajale omaseid vilju ja esemeid, mis tekitavad loomadele suuri vaevusi.

 

Allikas: Eesti Maaülikooli 22.12.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.