Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kiisler: Ida-Virumaa väljakutse on leida tasakaal looduse ja tööstuse vahel (2017-12-15 16:05:03)

 

Täna on keskkonnaminister Siim Kiisler visiidil Ida-Virumaal, kus tutvub ministeeriumi haldusala tööga. Samuti uurib keskkonnaminister Eesti Energias vanarehvidest õlitootmist.

 

"Ida-Virumaa on Eesti tööstuse Meka, kuid selle kõrval on siin ka mitmekülgne loodus. Suurim väljakutse on nende vahel tasakaal leida - nii, et nad teineteist mitte ei segaks vaid täiendaks," ütles Kiisler, kelle jaoks Ida-Virumaa on esimene maakondlik visiit keskkonnaministrina.

 

Keskkonnaministeeriumi viimaste keskkonnateadlikkuse uuringute järgi eristub Ida-Virumaa teistest maakondadest ennekõike selle poolest, et sealsete elanike hinnang keskkonnale on madalam kui mujal. Enim muret tekitavad valdkonnad on jäätmemajandus, välisõhu ja vee puhtus, suurte tööstuste poolt keskkonna saastamine, keskkonnaalase huvihariduse kättesaadavus. Ka on välja toodud vajadus loodusressursside säästliku kasutuse järgi.

 

"Siinsetest väärtuslikest loodusressurssidest saab kohalike elukeskkonna parandamise heaks veel palju teha," ütles Kiisler ning lisas, et Ida-Virumaal on tegelikult häid näiteid juba omajagu. "Vanale poolkoksiladestule rajatud suusamägi ning veespordikeskuseks kavandatav Aidu karjäär on vaid mõned näited sellest, kuidas leida hea rakendus sellele, mis tööstustegevusest üle jääb."

 

Haldusala asutustest käib minister Eesti Keskkonnauuringute Keskuse Jõhvi laboris. Möödunud aastal valminud piirkonna kaasaegseim laboratoorium on spetsialiseerunud vee- ja õhukvaliteedi mõõtmistele. Ka tutvub Kiisler 2015. aastal taasavatud ning Keskkonnaagentuuri hallatava Vaivara Ohtlike Jäätmete Käitluskeskuse ning riigiosalusega aktsiaseltsi Ökosil tööga.

 

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 15.12.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.