Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu ootab laupäeval jõululaadale (2017-12-07 02:00:54)


Laupäeval, 9. detsembril kell 11-17 toimub Tartu Raekoja platsil ja Küüni tänaval suur jõululaat. Lisaks tavapärastele kauplejatele osalevad seekord jõululaadal ka Tapal paiknevad liitlaste lahingugruppi kuuluvad Briti kaitseväelased, kes pakuvad suppi ja teed.

Kaunilt ehitud Tartu kesklinna on sel laupäeval oodata üle 250 kaupleja, kes müüvad jõulukingitusteks sobivat käsitööd ja maitsvat toitu jõululauale.

Müüjaid saabub üle Eesti ning seekord on laadakülastajail ka tore võimalus tutvuda briti jõulutoitudega. "Meiega võtsid ühendust liitlaste lahingugruppi kuuluvad Briti kaitseväelased, kes tahavad Tartu jõululaadale tulla. Nende soov on Eesti kogukonnaga rohkem suhelda ning nii nad tulevadki laadale pakkuma traditsioonilist Wales`i suppi, kooke ja teed. Müügitulu annetavad nad heategevuseks," rääkis Tartu linna ettevõtlusosakonna spetsialist Marilin Kroon.
Laadale tulevad oma tegevusi tutvustama ka mitmed erinevad heategevusorganisatsioonid.

Jõululaadal pakutav käsitöö valik on suur - kaubeldakse nii kudumite, ehete, punutiste kui ka keraamika, klaasikunsti ja sepistega. Kodukaunistamiseks on jõuluseadeid ja küünlaid. Traditsiooniliselt pakutakse laadal suures valikus suitsuliha- ja kalatooteid, verivorste, hapukapsast, küpsetisi, mett ning maiustusi.

Jõulumeelolu loob muhe jõuluvana Uudu, kes kell 12-14 ootab lapsi luuletusi lugema. Keskpäeval saab valguskülas kuulata jõuluaega imeliselt sobituvat väntorelite kontserti. Hoogsad etteasted teeb kell 13 ja 14 puhkpilliorkester Tartu päkapikuorkester. Kella 13-15-ni saab valguskülas meisterdada helkureid.

Jõululaata korraldab Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakond.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.