Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Aianduses aitavad ilmariske maandada uued tehnoloogiad (2017-11-29 12:59:11)


Maaeluminister Tarmo Tamm ütles eile Maaeluministeeriumis peetud aianduse ümarlaual, et nutikas põllumees ei saa meie laiuskraadil teisiti kui pidevalt mõelda ja kalkuleerida, kuidas muutustega kiirelt kohaneda ja äriliselt toime tulla.

Avamaal marja- ja köögiviljakasvatusega tegeledes on saagikust mõjutavad ilmariskid suured -tänavu jäi köögiviljakasvatajatel kehva ilma tõttu koristamata üle 20% saagist.

"Meiega sarnases või karmimas kliimas suudetakse aiasaadusi konkurentsivõimelise hinnaga ja tööstuslikes mahtudes kasvatada ning tulusalt väärindada," viitas Tamm teiste Euroopa riikide kogemustele.

"Aiandussektoril on palju potentsiaali uusima oskusteabe ja innovaatiliste lahenduste rakendamiseks, mille abil on võimalik pikendada tootmishooaega, vähendada heitliku kliima mõjusid ehk hajutada riske ning tõsta efektiivsust ja teeninda suuremat tulu," ütles minister Tarmo Tamm.

Eesti Aiandusliidu andmetel, mille liikmed toodavad ligikaudu 90 protsenti Eestis turustatavast kodumaisest köögiviljadest, marjadest ja puuviljadest, on Eestis tootmine suunatud valdavalt kodumaisele turule. Edukamad ekspordiartiklid on kurk, salat, maitsetaimed, istikud, ilutaimed, lilled, maasikas, mustsõstar ja astelpaju.

Toetamaks tehnoloogilisi muudatusi, on riigil mitmeid aiandussektorile suunatud meetmeid, näiteks puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetus, aianduse pikaajaline programm teadmussiirde meetmes, aianduse innovatsiooniklaster koostöö-meetmes ning eraldi uus keskkonnasõbraliku aianduse toetus. Lisaks on aiandussektorile ette nähtud erinevad eelistused projektide hindamisel investeeringutoetustes.

Aianduse ümarlaual andis Eesti Aiandusliit ülevaate oma tegevustest. Maaeluministeerium tutvustas uuenenud nõudeid puuvilja- ja marjakultuuride paljundusmaterjali tootmisel ja turustamisel, Eesti aiandussektori arengukava 2015-2020 rakendamise praegust seisu ja aiandustootjate majandustulemusi 2016. aastal.

Allikas: Maaeluministeeriumi 29.11.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.