Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Üleskutse: anna teada keskkonnatunnustust väärivast teost või ettevõttest (2017-11-24 08:23:33)

 

Tänasest algas viimane nädal, mil saab esitada kandidaate 2017. aasta keskkonnaauhindadele. Aasta keskkonnategu ning keskkonnasõbralik ettevõte selguvad uue aasta alguses toimuval keskkonnagalal.

Keskkonnatunnustuste konkursile ootab Keskkonnaministeerium osalema eraisikuid, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on viimasel aastal aidanud oma tegevusega kaasa elukeskkonna paremaks muutmisele.

"Keskkonnaga arvestavad teod ja ettevõtmised ei pruugi anda kohe käegakatsutavaid ja maailma muutvaid tulemusi, kuid nende pikaajalisem mõju on see-eest suurem kui paljudel teistel tegudel. Seetõttu julgustan üles andma ka kõik väiksemad teod ja ettevõtted," ütles keskkonnaminister Siim Kiisler ning lisas: "Varasemad konkursid on näidanud, et enda nähtavaks tegemine võib viia huvitavate koostöösoovideni ning nii võib väikesest teost saada suur."

Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada kõik - tegija ise, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud Eesti inimesed, kellele oluline keskkonnategu silma on jäänud. Parima 2017. aasta keskkonnateo väljaselgitamisel saavad kaasa rääkida kõik, sest esitatud teod lähevad avalikule hääletusele Keskkonnatunnustuste portaali. Võitjale on Keskkonnaministeerium välja pannud 5000 eurot ning õiguse kasutada keskkonnamärgist.

 

Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile ootame osalema kõiki organisatsioone, kes on oma tegevuses silmas pidanud ka keskkonna heaolu - on panustanud keskkonnasaaste vähendamisse ja keskkonnahoiu suurendamisse. Samuti neid, kes on uudsete lahenduste abil oma tootmist muutnud ressursitõhusamaks (vähendanud energiakulu, veekulu, jäätmeteket jms).

Keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitel antakse välja kolmes alamkategoorias. Nendeks on keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbralik toode või teenus ja keskkonnasõbralik protsess. Lisaks valib hindamiskomisjon välja ka üldvõitja, kelle panus keskkonna heaks on olnud kõige mõjukam. Konkursi üldvõitjana saab ettevõte Keskkonnainvesteeringute Keskusei toel investeerida oma keskkonnasõbralikkuse arendamisse veel 35 000 eurot. Eesti konkursi võitjatel ja tunnustatutel on võimalus osaleda ka Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil (European Business Award for the Environment), mis toimub 2018. aastal.

Lisainfo keskkonnaauhindadest ning kandideerimisest: www.keskkonnatunnustused.ee

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 24.11.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.