Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister Tamm: otsime võimalusi riskide maandamiseks põllumajanduses (2017-11-22 15:52:33)

 

Maaeluminister Tarmo Tamm kohtus eile Maaeluministeeriumis teraviljasektori esindajatega. Ümarlauavestlusel anti ülevaade teraviljasektori majandustulemustest, arengukavast ning räägiti riskijuhtimise olulisusest.

 

"Arvestades, et see aasta oli saagikoristuse jaoks keeruline, on oluline riske maandada ja otsime selleks võimalusi. Põllumeestel on tulevikus oluline tegeleda riskijuhtimisega, mis aitaks leevendada ilmastikust sõltuvaid riske ja tagasilööke turgudel," ütles maaeluminister Tarmo Tamm. "Ministeerium saab aidata kujundada riskijuhtimist soodustava keskkonna loomist, riske aitavad osaliselt maandada suurenevad otsetoetused ning tänavu valitsuse poolt taastatud põllumeestele makstavad üleminekutoetused, aga riskide hajutamise põhivastutus langeb suuresti põllumajandusettevõtjatele endile."

 

Maaeluministeeriumi esindaja tegi kohtumisel ülevaate 2016. aasta teravilja ja rapsi tootjate majandustulemustest. Majandustulemuste põhjal võib järeldada, et 2016. aasta oli kogu põllumajandussektorile keeruline. Toodangu väärtus vähenes võrreldes 2015. aastaga umbes 20%, sh taimekasvatuse toodangu väärtus vähenes 32%. Kuna toodangu müügist saadav tulu vähenes oluliselt, on toetustel sektori sissetulekutes oluline roll aitamaks majanduslikult keerulisel aastal kogukulusid katta. Taimekasvatuse keskmisel ettevõttel (FADN andmetel) tuli 2016. aastal ligikaudu viiendik kogukuludest katta toetuste arvelt.

 

Ümarlaua päevakorras oli ka Maaeluministeeriumi esindaja ettekanne Eesti teraviljasektori arengukava 2014‒2020 eesmärkide täitmise seisust. Samuti tehti ülevaade Eesti maaelu arengukava 2014‒2020 raames suurprojekti toetamise võimalustest, mis on suunatud ühistegevuse vormis töötlemise investeeringutele ning põllumajanduse ja kalanduse valdkonna arengukava väljatöötamisele.

 

Statistikaameti esindaja tegi ettekande põllumajandusstatistika andmete kogumisest ja avaldamisest ning teraviljasektori organisatsioonid tutvustasid oma 2018. aasta olulisemaid tegevusi.

 

Eelmisel nädalal kohtus minister pankade, kindlustusseltside ja teravilja kokkuostjatega, et leida paindlikumaid lahendusi, mis aitavad ebasoodsate ilmastikuolude tõttu kahju kannatavatel põllumajandustootjatel raskused üle elada. Varasemalt on maaeluminister ja peaminister pöördunud Euroopa Komisjoni poole ning teinud ettepaneku meie põllumehel keerulise aja üleelamiseks erakorralise toetuse eraldamiseks.

 

 

Allikas: Maaeluministeeriumi 22.11.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.