Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ülikoolid sõlmisid kokkuleppe mõjukate arendusprojektide nõustamiseks (2017-11-21 14:02:45)

 

Täna, 21. novembril sõlmisid Eesti Maaülikool, Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool Hea Teadustava kokkuleppe, mis reguleerib erialaselt kompetentse toe pakkumist ülikoolide poolt Eestis kavandatavate suurprojektide arendamiseks.

Eesti ülikoolid on jõudnud arusaamale, et Eestis läbi viidavad rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised arendusprojektid, nagu puidurafineerimistehas jt, kasutavad paratamatult olulisel määral meie väikeriigi ressursse ja nendega kaasnevad suured sotsiaalmajanduslikud ja keskkonnamõjud. Et tegemist on projektidega, milleta on raskendatud Eesti majanduslik areng ja ühiskondlik edenemine, soovivad ülikoolid oma pädevusega selliseid projekte abistada.

"Sageli pöördutakse abipalvetega ühe või teise ülikooli poole, ent meie jaoks on oluline rõhutada ülikoolide ühist kompetentsi, teadmust ja valmisolekut suurprojekte toetada ja tagada uuringuteks vajalik interdistsiplinaarne ja erialane kompetents," rääkis Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen. Lähtudes olemasoleva parima kompetentsi kasutamise soovist ja üldistest teaduseetika põhimõtetest, hakkavad ülikoolid teemade teaduslike seisukohtade läbitöötamiseks ja tulemuste ühtlustamiseks moodustama uurimisgruppe. Samuti määratakse edaspidi seisukohtade avalikustamisel kõneisikud, kes omavad tänu töörühmade aktiivsele koostööle piisavat ülevaadet, et projekte ülikoolide ühise teadmusega toetada.

 

Allikas: Eesti Maaülikooli 21.11.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.