Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Esmaspäevast saab osaleda jäätmetekke vähendamise viktoriinis (2017-11-17 13:21:52)


Mikroskoobiga on põnev uurida kes elab kompostis. Foto: Mari Kala

Keskkonnaamet kutsub õpilasi proovile panema oma teadmised jäätmetekke vähendamise nädala veebiviktoriinis.

Veebiviktoriini küsimustele saab vastata 20.-24. novembrini Keskkonnaameti kodulehelja sellest on oodatud osa võtma 7.-9. klasside õpilased neljaliikmeliste võistkondadena.

"Viktoriinil osalemine annab õpilastele võimaluse tuletada meelde jäätmete vähendamise põhitõed ning viia end kurssi uute teadmistega sortimise ja taaskasutuse vallast. Soovitame viktoriiniks ettevalmistujatel meelde tuletada juhised jäätmete sortimiseks, sorditud jäätmete teekonna ning tutvuda ka kompostiljoni nõuannetega," lausus Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Üks lihtsamaid võimalusi jäätmete vähendamiseks on biojäätmete kompostimine, millega saab vähendada ühe pere poolt tekitatavat prügi kuni 50%. See tähendab, et biojäätmeid ei pea enam sõidutama prügilasse või jäätmepõletustehasesse, vaid neist saab väärtuslik ja toitainerikas muld, misaitab kaasa köögiviljade ja lillede paremale kasvule.

"Seitset parimat võistkonda premeeritakse viktoriini peaauhinnaga, milleks on vihmaussikomposter koos vihmaussidega. Komposter on mõeldud kasutamiseks siseruumides ning loodame, et võidetud kompostrid võetakse koolides kasutusele õppevahendina," rääkis Maris Kivistik.

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction), mille raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Sel aastal on fookuses korduskasutus, parandamine ja ümberdisainimine ehk "Korduskasuta ja paranda - anna esemele uus elu". Nädala tähistamises saavad kaasa lüüa kõik korraldades koolis, ettevõttes või mujal põneva teemakohase ürituse, ideid selleks leiab Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.

Lisainfo viktoriinis osalemiseks leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Allikas: Keskkonnaameti 17.11.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.