Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Veterinaar- ja Toiduamet teatab kohvitopside tagasikutsumisest (2017-11-16 08:48:56)
 

Veterinaar- ja Toiduamet teatab kohvitopside tagasikutsumisest

Veterinaar- ja Toiduametini on jõudnud läbi Euroopa Liidu toidu ja sööda kiirhoiatussüsteemi RASFF ohuteade, et Euroopa Liidu siseturule on jõudnud lubatust kõrgema formaldehüüdi ja melamiini sisaldusega plastkaantega kohvitopsid. Eestis müüdi tooteid kauplustes Apelsin.

Kuna tooted on tänaseks läbimüüdud, teavitas kauplus oma kliente kohvitopside tagasikutsumisest kauplustesse väljapandud infolehe kaudu ning oma Facebooki lehel.

Apelsini kauplused asuvad:

· Järve keskuses Tallinnas

· Rocca Al Mare keskuses Tallinnas

· Vaala keskuses Rakveres

Kui oled ostnud nendest poodidest viimase kaheksa kuu jooksul Hiina päritolu plastist ja bambuskiust valmistatud kohvitopse artiklinumbriga 170425810, vii need poodi tagasi.

Topside pikaajaline kasutamine võib olla tervisele kahjulik, seetõttu ei ole nende kasutamine soovitatav.

Taust:

  • Ohtliku toidu ja sööda leviku vältimiseks on loodud võrgustikuna toimiv toidu ja sööda kiirhoiatussüsteem RASFF (Rapid Alert System for Food and Feed).

  • Kiirhoiatussüsteem võimaldab tarbijaid kaitsta toidust ja söödast tulenevate ohtude eest. Terviseriski tuvastamisel võimaldab RASFF jagada kiiresti ja tõhusalt teavet Euroopa Komisjoni, liikmesriikide veterinaar-ja toiduametite ning organisatsioonide vahel, tänu millele saavad riigid kiiresti ja kooskõlastatult reageerida.

  • RASFFi liikmed on kõik 28 Euroopa Liidu liikmesriiki, Euroopa Komisjon, Euroopa Toiduohutusamet ning täisliikmetena osalevad ka Island, Liechtenstein ja Norra. Eestis on RASFF süsteemi kontaktasutuseks Veterinaar- ja Toiduamet.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.