Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeerium ja huvigrupid arutasid arenguid jäätmekäitluses (2017-11-14 11:28:51)

Eile toimus Keskkonnaministeeriumis ringmajandusele ning jäätmekäitlusele pühendatud kohtumine huvigruppidega, mis keskendus ennekõike aktuaalsetele teemadele. Nendeks on näiteks olmejäätmete liigiti kogumine ning riigi võimalused jäätmekäitlussüsteemide arendamisel ning süsteemse lähenemise loomisel.

Kuna aasta 2020 läheneb, on eesmärk leida lahendusi, kuidas jõuda seatud eesmärgini, milleks on olmejäätmete ringlussevõtu sihtarvu 50 % täitmiseni. Arutelu käigus toodi esile nii vajadust tõhusamalt liigiti koguda biojäätmeid, mis suurendaks oluliselt kogutud jäätmete kvaliteeti kui ka sellealast teavitustööd. Samuti arutati riigihanke võimalikku paremat kasutust, kus enam ei oleks ainuke kriteerium kõige odavam hind.

Jätkatakse ka juba kevadel alustatud ringmajanduse tegevuskava koostamisega. "Kuna jäätmeid tuleb vaadata kui ressurssi, peab laiem mõtlemine kajastuma ka strateegilises lähenemises," tutvustas tegevuskava vajadust Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus ning lisas, et kohtumise üks eesmärk oli tutvustada Keskkonnaministeeriumi vaadet ning küsida huvigruppidelt nende nägemust selle kohta, mis tegevuskavas sisalduma peaks. Lõhmus ütles veel, et Keskkonnaministeerium on mitmeid tegevuskava punkte juba ka rakendamas, aga süstemaatiline lähenemine tõstaks parema juhtimise kaudu kavas olevate tegevuste kvaliteeti. Sisulisem arutelu ringmajanduse tegevuskava osas tuleb 2018. aastal, muu hulgas korraldatakse huvigruppidele ideekorje.

Oluline osa kohtumisest puudutas seda, kuidas saaks riik jäätmekäitlussüsteemide arendamist ergutada. Keskkonnaministeeriumil on valmimas ressursitõhususe meetmes jäätmete ringlussevõtu ja korduskasutuseks ettevalmistamise määruse muudatus, mis läheb peagi kooskõlastamiseks teistele ministeeriumidele. Peale seda plaanitakse avada ka Keskkonnainvesteeringute Keskuse uus taotlusvoor. Määruse muudatuste tulemusena laieneb ka potentsiaalsete taotlejate arv. Taotluste esitamine ja hindamine jäävad juba 2018. aastasse.

Lisaks on sellisteks võimalusteks omavalitsuste toetamine riigieelarvest ja KIKi keskkonnaprogramm 2018. Viimasest toetatakse muu hulgas ka ressursitõhusust, keskkonnajuhtimissüsteemide ja ökomärgiste juurutamist, avalikel üritustel jäätmetekke vältimise ja korduskasutust võimaldavaid tegevusi ja rakenduslikke teadus-arendustöid.

Taolisi huvigruppide vahelisi kohtumisi on Keskkonnaministeerium korraldanud ka varem ning arvestades suurt huvi ja aktiivset osavõttu, ei saa välistada, et tulevikus tuleb neid teha senisest tihedamini, ütles Ado Lõhmus. "Eriti arvestades seda, et ringmajanduse tegevuskava koostamisel on kvalitseetse tulemuse jaoks vaja kõigi panust."

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 14.11.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.