Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet korraldas endise kaevanduse sissevarisenud augu sulgemise (2017-11-14 11:25:17)


1. Käva 2 kaevanduse suletav šurfiauk. Foto: Faster OÜ


2. Käva 2 kaevanduse suletud ja korrastatud šurfiauk. Foto: Martin Nurme


Ida-Virumaal asunud endise Käva 2 kaevanduse sissevarisenudšurfiava oli ohtlik piirkonnas liikuvatele inimestele ja loomadele, mistõttu Keskkonnaamet likvideeris surfivaringu tagajärjed ja korrastas põlluala.

Šurfiks nimetatakse maapinnale avanevat väiksemat kaeveõõnt. Analoogseid šurfivaringuid on toimunud ka varasemalt, kuna vanasti suleti šurfisuue vaid palkidega, millele kuhjati läheduses leiduvat pinnast. Aja jooksul aga palgid pehastuvad ning šurf variseb sisse.

"Keskkonnaametil oli varasem kogemus 2015. aastal Kohtla-Järve Lille 22 kinnistu augu sulgemisel, mistõttu Käva 2 kaevandusešurfiava sulgemise ja korrastamise tööde korraldamine usaldati samuti meile, " lausus Martin Nurme, Keskkonnaameti maapõuebüroo peaspetsialist.

Kuna iga kaeveõõs on erinev nii oma dimensioonidelt kui ka varisemisastmelt, tuli parima lahenduse saamiseks koostada kõigepealt sulgemisprojekt.

Seejärel eemaldati projekti ettevalmistustööde raames šurfiava servalt muld, moreen ja põllukivid. Sissevarisenud ava täideti aheraine killustikuga ning tasandatud pinnale valati betoonplaat. Novembri alguses lõpetas Keskkonnaameti lepingupartner Faster OÜ sissevarisenud šurfiava sulgemistööd ja korrastas ala ümbruse.

"Oleme seisukohal, et endiste kaevanduste varingud vajavad kaardistamist ning ühtset korrastamise kava, mis on tunduvalt odavam ja otstarbekam varingute ühekaupa korrastamisest. TTÜ on koostamas endiste põlevkivimaardlate varingute uuringut eesmärgiga koguda varem tehtud varingute uuringute andmed, mõõdistada ja kaardistada varingud ning analüüsida põlevkivikaevanduste ala kasutamist. Teostatav uuring annab meile olulise sisendi kaevandamise tagajärjel maapinnal tekkinud varingute või vajumite korrastamiseks ja edasiste tegevuste planeerimiseks," lausus Martin Nurme. Samuti hinnatakse uuringu tulemuste põhjal, kuidas korrastada endiseid kaevandamisalasid edaspidi ning millised peavad olema tüüpprojektid.

Käva 2 kaevanduse surfiava tööd tellis ja korraldas Keskkonnaamet, sulgemisprojekti koostas OÜ Reaalprojekt, tööd teostas vastavalt projektile Faster OÜ. Korrastamisprojekti koostamiseks kulus 17 880 eurot ja korrastamis- ning sulgemistöödeks 5986,80 eurot. Kogu projekti rahastas SA KIK.

Allikas: Keskkonnaameti 14.11.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.