Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaagentuur kutsub koole ja lasteaedu keskkonna hoidmisele mõeldes origamisid voltima (2017-11-08 10:28:29)

 

 

Teavituskampaania "Puhas keskkond on sinu kätes" raames kutsub Keskkonnaagentuur lasteasutusi osalema meisterdamistalgutel ning voltima ökomärgiseid sümboliseerivaid luige ja lillekese kujulisi origamisid. Origamide joonised ja voltimise juhised leiab veebiaadressilt: www.keskkonnaagentuur.ee/okomargis

Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul aitavad erinevatel toodetel kasutatavad ökomärgised Euroopa Liidu lilleke ja Põhjamaade luik teha keskkonnasõbralikumaid ja loodust säästvamaid valikuid.

"Ökomärgisega tähistatud toodete kasutamisel väheneb inimeste ökoloogiline jalajälg ning meie loodus on elujõulisem. Seepärast soovitame ka lastele märgiseid tutvustada, tahab ju iga laps osata loodust hoida," sõnas Ala.

Origami on iidne paberivoltimise kunst, mis pärineb Jaapanist. Origamide valmistamine arendab käelist tegevust, rikastab fantaasiat ning selle tulemus pakub ilu. See on ka hea viis, kuidas taaskasutada paberit, andes vanale paberile uue ja ilusa elu. Koos voltida, ökomärgiseid vaadata ning keskkonnasõbralikkusest rääkida saab näiteks tööõpetuse, käsitöö või kunstiõpetuse tundides.

Keskkonnaagentuur ootab fotosid ja videosid origamide valmistamisest novembrikuu jooksul meilile origami@laecwador.ee – nii saab tehtud töid jagada ka teiste huvilistega Facebookis leheküljel https://www.facebook.com/Keskkonnaagentuur/


Allikas: Keskkonnaagentuuri 8.11.17 pressiteadeSisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.