Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikooli uus kompuutertomograafia labor annab inseneridele võimaluse piiluda materjalide sisse (2017-11-08 05:13:15)

Sel neljapäeval, 9. novembril avatakse Eesti Maaülikooli tehnikainstituudis Eestis ainulaadne kompuutertomograafia labor, milles asuv pool miljonit eurot maksev skänner pakub teadlastele esmakordselt võimalust teostada mistahes materjalide mittepurustatavaid uuringuid.

Maaülikooli tehnikainstituudi teaduri Tõnu Leemeti sõnul on tegemist uudse kompuutertomograafia skänneriga, mis on mitmekülgselt kasutatav, alustades materjali sisestruktuuri uuringutest kuni detaili valmistamistäpsuse kontrollimiseni. "Näiteks meditsiini valdkonnas on kompuutertomograafia levinud metoodika võimalike sisevigastuste avastamiseks," rääkis Leemet. "Tööstuslik seade töötab sisuliselt samadel põhimõtetel, kus röntgenkiirgusega läbivalgustamisel saadavatest kahemõõtmelistest kujutistest konstrueeritakse lõpuks objekti kolmemõõtmeline mudel," lisas ta.

Leemeti sõnul on selline mittepurustav uurimine ja mõõtmine leidmas laialdast rakendamist veel elektroonikatööstustes, samuti erinevates masinaehituste valdkondades. Laialdast kasutust leiab kompuutertomograafia skänner just seetõttu, et seda on võimalik kasutada väga mitmekülgselt - nii metallist, plastist, orgaanikast kui ka teistest materjalidest objektide uurimiseks.

Kompuutertomograafialabori avamisel algusega kell 11.30 Eesti Maaülikooli tehnikainstituudis (Fr. R. Kreutzwaldi 56/1) on kõigil huvilistel võimalik tutvuda laboris toimuvaga.Allikas: Eesti Maaülikooli 7.11.17 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.