Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti ja Euroopa piimanduse parimad asjatundjad kogunevad Rakveresse (2017-11-07 09:35:04)

 

Piimafoorum Rakveres – kas miljon tonni piima on unelm või reaalsus?Täna, 7. novembril toimub Rakveres AQVA Konverentsikeskuses Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja traditsiooniline Piimafoorum, kus põhitähelepanu all on Eesti piimasektori tulevik. Foorumil küsitakse, kas Eestile on jõukohane saavutada Eesti piimanduse strateegias seatud eesmärk toota miljon tonni piima aastas ning mida peaks selleks tegema?"Kuna meie elamise ja tegutsemise koht siin geograafilisel laiusel on sobilik rohu kasvuks ja see võimaldab kvaliteetse piima tootmist, siis on Eesti põllumehed arendanud välja Euroopa ühe parema tõukarja. Suudame seetõttu piima toota palju rohkem kui Eesti tarbijad suudavad seda kohapeal tarbida," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Tiina Saron."Lähiaastatel on Eesti piimasektor suures muutumises, mistõttu on väga oluline koos piimatootjate ja -töötlejatega vaadata tulevikku ja teha koos plaane, kuidas toorpiima väärindada, et saaksime sektoris tegutsevate tootjate toodangule anda rohkem lisandväärtust," rõhutas Saron.Väga oluline on ühistegevuse ja vertikaalse koostöö arendamine, ühistulise piimatöötlemise erinevate võimaluste, ettevõtjate ja ühistute koostöö tagamine. Samuti tuleb soodustada piimatoodete tarbimist, toetades ja tõhustades tarbijate teavitust kohalikest kvaliteetsetest kõrgema lisandväärtusega toodetest. Aastataguse kriisi valguses räägitakse ka, kuidas kasvatada sektori kindlustunnet ja stabiilsust."Eesti eeliseks on piimafarmide kõrge tehnoloogiline tase ning piimatoodang, mis on Euroopas jätkuvalt parimate seas. Selleks, et olla edukas ka edaspidi, peavad meil olema ühised arusaamad ja tegevuskavad farmist tarbijani," rõhutas piimasektori tulevikuvaadet Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja piimatoimkonna esinaine Pilleriin Puskar.Rakvere muutub Eesti piimanduse pealinnaks lausa kaheks päevaks, sest homme jätkuvad seal nii Eesti kui Euroopa piimanduse parimate asjatundjate osalusel arutelud meie piimasektori ekspordivõimaluste üle. Piimafoorumi ja sellele järgneva piimanduse ekspordiseminari kava leiab EPKK kodulehelt:

http://epkk.ee/uudised2/kutse-konverentsile-piimafoorum-2017/Piimafoorumi toimumist toetab Euroopa Liit loomakasvatuse valdkonna pikaajalise teadmussiirde pikaajalise programmi raames.Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 7.11.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.