Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikoolis neli kuud ravitud kaljukotkas ning merikotkas lastakse homme vabadusse (2017-11-06 16:01:51)

 

Homme, 7. novembril lastakse vabasse loodusesse Eesti Maaülikooli loomakliinikus ravi saanud haruldane kaljukotkas, kes vajas abi pliimürgistusest taastumiseks, ning noor merikotkas, kes oli lennuvõimetu murtud sulgede tõttu.

Loomaarsti ja Eesti Maaülikooli doktorandi Madis Leivitsa sõnul on Pärnumaalt leitud kaljukotka näol tegemist Eesti vanimaga. Et kotkas on rõngastatud 92. aastal, on ta tänaseks üle kahekümne viie aasta vana. "Kaljukotkas leiti 24. juunil ning leidjad toimetasid ta oma koju. Järgmisel päeval viis Leivits kotka loomakliinikusse. Lisaks pliimürgistusele olid tema puhul probleemiks ka teised tervisehädad, nagu roiskunud liha seedetraktides, mille organismist välja loputasime. Samuti oli linnul palju murdunud sulgi, mille kasvatamisele kulus pärast kaljukotka tervenemist veel mitu kuud," rääkis Leivits. Ta lisas, et kaljukotkas saab uue värvilise rõnga GPS-saatjaga, mille järgi on tulevikus võimalik tuvastada kotka liikumise territooriumi.

Leivits rääkis, et samuti lastakse vabasse loodusesse noor merikotkas, kes jõudis kliinikusse samuti Pärnumaalt ning seda vaid kuu aega hiljem. "Sel aastal on lindude puhul tõsine probleem nende murdunud suled. Just sellel põhjusel merikotkas ka ravi vajas. Miks see nii on, me kahjuks öelda ei oska, ent võimalik, et see on seotud tänavuse suve kliimaga," ütles Leivits. Merikotkas oli halvas konditsioonis, samuti olid tal välisparasiidid, mille käest loomaarstid kotka päästsid.

Tänaseks on mõlemad kotkad lendamiseks heas konditsioonis ning treenitud. Kalju- ja merikotkas pääsevad vabadusse homme, 7. novembril ligikaudu kell 13-14 Pärnumaal. Täpsem asukoht on selgitamisel. Selle kohta saab informatsiooni jooksvalt telefoni teel (+372 5258994 Madis Leivits).

Fotod:

https://www.dropbox.com/sh/go7ftaqwr0k3s1k/AABECOVljPS_jTIjZLwKK1_ua?dl=0

 

Allikas: Eesti Maaülikooli 6.11.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.