Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Erametsaliit – jahilindude küsimus nõuab selgitustööd ja jahieetikat (2017-10-31 08:11:46)

 

Eesti Erametsaliit ei toeta jahiseaduse üksikmuudatusi nagu on seda teinud Eesti Ornitoloogiaühing rahvaalgatus.ee lehel. Praegune EOÜ ettepanek jahiseaduse muutmiseks ei ole kooskõlas osapoolte vahel saavutatud kompromissiga 2013. aastal vastuvõetud jahiseaduse suhtes ja tooks kaasa kogu seaduse revideerimise uue kokkuleppe saavutamiseks.

 

Jahiseadus peab tagama põhimõtted, et oleks tagatud maaomanike liigsete kahjustuste vältimine või nende ilmnemisel kahjustuste hüvitamine, milleks muuhulgas on ka maaomaniku õigus väikeulukijahi korraldamiseks.

 

"Ebaeetilise jahi piiramiseks ei ole vajadust asuda esimeses järjekorras seadust muutma, vaid tuleb teha selgitustööd ja pidada kinni jahinduse heast tavast" sõnas liidu juhatuse esimees Mikk Link.

 

Lisaks juhime tähelepanu, et edaspidi tuleb kindlasti nii otseselt ja oluliselt maaomanike puudutavatesse aruteludesse kaasata maaomanike esindaja kohe algusest peale, erinevalt näiteks 24.10.2017 toimunud Riigikogu keskkonnakomisjoni istungist kuhu maaomanike esindajaid ei kaasatud.

 

Eesti Erametsaliit on valmis igakülgselt kaasa mõtlema mõistlike lahenduste leidmisel. Rõhutame veelkord, et jahiseadust tuleb käsitleda tervikuna koos selle mõjudega kõigile osapooltele.

 

 

Allikas: Eesti Erametsaliidu pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.