Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduse Omnibuss soovitab: neljapäeval Öökulli akadeemiasse ja oktoobris loodusmuuseumiga rappa (2017-10-19 07:29:23)

Looduse Omnibuss soovitab: Öökulli akadeemia uurib - kas eestlased on metsarahvas?

Öökulli Akadeemias
19. oktoobril kell 18

Öökulli akadeemias on sel korral külas folklorist Madis Arukask ning jututeemaks eestlased kui metsarahvas rahvausundilises plaanis.

Loodusmuuseumi loodusõhtul vaadatakse inimese ja metsa suhet traditsioonilises rahvakultuuris ja tänapäeval - varasemat rahvausku uurides ning seda meie läänemeresoome sugulasrahvaste omaga võrreldes proovime teha järeldusi erinevate tõekspidamiste ja nende muutumiste kohta ajas. Kas ja kui suured on erinevused?

Madis Arukask on folklorist, Tartu ülikooli dotsent ja vanemteadur, kes tegeleb rahvausu, rahvapärase maagia ja muu sellekohase uurimisega. Ta on teinud ligi 20 aasta jooksul välitöid Loode-Venemaa väikerahvaste juures, viimastel aegadel kõige rohkem vepslaste seas.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3 €, täispilet 5 €).
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Looduse Omnibuss soovitab: loodusmuuseum kutsub sügiseselt värvikirevatele rabaretkedele

Eesti Loodusmuuseum korraldab oktoobrikuu teises pooles neli rabamatka, mis viivad huvilised sügiseselt värvikirevasse rabasse. 18. ja 25. oktoobril toimuvad retked Pääsküla rabas Tallinnas ning 21. ja 28. oktoobril Palasi rabas Raplamaal.

Sügis on rabas eriline aeg, sest just siis näeb seal värvikirevaid samblaid, punapõskseid jõhvikaid, sinikaid ja kukemarju ning olla tunnistajaks lindude rändele. Rabad on inimesi võlunud ning samas oma salapäraga hirmutanud aegade algusest saati - tule meiega koos seda kaunist mõistatuslikkust uudistama!

Neljal rabamatjal vaatame, mis vahe on soodel ja rabadel ning mis teeb rabad niivõrd eriliseks ja oluliseks. Proovime üles leida ka lihatoidulise taime - huulheina - ning uurime, kas virvatulukestel ja sookollidel on tõepõhi all.

Valida saab kahe matka vahel - lühem rabamatk Pääsküla rabas (Tallinnas) mööda laudteed või pikem rabamatk räätsadega Palasi rabas (Raplamaal). Mõlemad matkad on sobilikud täiskasvanutele ja lastele alates 7. eluaastast.

Matk Pääsküla rabas 18. ja 25. oktoobril

Pääsküla raba asub Tallinna servas ja on 5000 aasta vanune. Retkel liigume mööda laudteid ja metsateid, uurime turbaaukusid ja teeme tutvust rabataimedega ning heidame pilgu ka kobraste tegevusjälgedele. Matka lõpus ronime vaatetorni otsa ja vaatame, kuidas mets tulekahjust taastub.

Pääsküla raba retk algab kell 17.00, kestab umbes 2 tundi ja on orienteeruvalt 7 km pikkune. Osalustasu on täiskasvanutele 10€ ning lastele 5€.

Matk Palasi rabas 21. ja 28. oktoobril

Palasi raba on ilus laukarohke raba Rapla maakonnas. Rabamatkal õpime selgeks, kuidas rabas õigesti ja mugavalt liikuda ning vältida sinna sisse vajumist. Matk toimub räätsadega, mis teevad rabaretke eriliseks - räätsadega pääseme kohtadesse, kuhu tavajuhul ligipääs puudub.

Matk algab kell 11.30 Lelle rongipeatusest, rappa jalutame mööda metsateid (umbes 2,5 km). Matka alguspunkti saab nii rongiga (Tallinnast saab kohale kell 9:51 väljuva rongiga, mis Lellesse jõuab kell 11.14) kui ka autoga (auto saab jätta rongijaama parklasse). Matk kestab umbes 3 tundi ja on orienteeruvalt 12 km pikkune. Osalustasu on täiskasvanutele 25€ ja lastele 15€ ning sisaldab räätsade ja sääriste kasutamist.

Rabamatkal osalemiseks tuleb osta pilet eelmüügist loodusmuuseumi kodulehelt. Kohtade arv on piiratud ning kohapeal piletimüüki ei toimu! Peale pileti ostmist palume teil ennast osalejaks registreerida siin. Täpsema korraldusinfo saadame osalejatele enne retkede toimumist e-posti teel.

Allikas: Looduse Omnibuss

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.