Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Oktoobrikuine haridusfestival ootab Tartusse õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid (2017-10-13 08:19:28)

 

Sügisese koolivaheaja kolmel päeval, 24.-26. oktoobrini toimub Tartus haridusfestival, mille kavas on üle 40 koolituse, arutelu, töötoa ja meelelahutusürituse kõigile, kes on kooliga seotud: õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele. 

 

Tartu koolid jagavad festivalil oma teadmisi ja oskusi, et aidata kaasa haridusuuenduse levikule ja teha kolleegidega tihedamat koostööd. Lisaks on kavas külalislektorite koolitused, kaugemad neist tulevad Soomest. 

 

Tartu linnapea Urmas Klaas peab oluliseks, et haridusfestival pakub õpetajatele ja lapsevanematele võimalust saada kokku ja jagada häid praktikaid. "Tartu käib oma teed Eesti hariduselu uuendamise teerajajana ning meie samme jälgitakse ja järgitakse. Selles on oma suur roll meie haridustöötajatel ja õpetajatel," tõstis Klaas esile Tartu haridustöötajate uuendusmeelsust. 

 

Festivali üritused on jagatud sarjadesse, näiteks "Lapsevanemale", "Kaasamine", "Õpetajalt õpetajale" ja "Muutunud õpikäsitus". Sarjas "Õppiv kool" on õiguskantsleri kantselei töötaja Andres Aru eestvõttel kavas arutelu õpetajate ja õpilaste õiguste ja kohustuste teemal. 

 

Hulk koolitusi keskendub õppija mõistmisele ja toetamisele. Tallinna ülikooli teaduri Grete Arro koolitusel õpib lapsevanem last toetama nii, et õppimine oleks mõnusam ja edukam, ning Ben Furmani (Soome) oskuste õppe koolituse kese on teooria, et enamikku lapse probleemidest saab käsitada oskustena, mida on võimalik ära õppida. Merike Kesler (Helsingi ülikool) tutvustab Soome põhikoolide uut õppekava ja haridusuuendustega seotud küsimusi, millega seisavad praegu silmitsi sealsed õpetajad. 

 

Kavas annavad tooni koolitundi huvitavamaks muuta aitavad IT-koolitused nii algajale kui ka edasijõudnud arvutikasutajale. Näiteks saab Forseliuse koolis õppida looma Bee-Boti robotitega mängu ja Puškini koolis Smart-tahvli kasutamist. Kavas on praktilisi töötube ka muudel teemadel, näiteks ohutus ja turvalisus, liivamaal ning veebiajakirjandus. 

 

Festivali kava asub aadressil haridusfestival.tartu.ee. Osa töötube on vene keeles, mõni neist tõlkega, lisaks on tõlkega Ben Furmani ingliskeelne oskuste õppe koolitus. Enamikule üritustele palutakse ette registreeruda. Kõik üritused peale õpetajate klubiürituse Õ-klubi Athena keskuses on tasuta. 

 

Haridusfestivali korraldavad koostöös Tartu haridusasutustega Tartu linnavalitsus, Tartu ülikool ning haridus- ja teadusministeerium. 

 

Allikas: Tartu linnavalitsuse pressiteade

 

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.