Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maa-amet kutsub Euroopa kõrgussüsteemi tutvustavatele infopäevadele (2017-10-10 14:18:22)

 

Täna toimub esimene Maa-ameti korraldatav Euroopa kõrgussüsteemi infopäev, kus tutvustatakse uuele kõrgussüsteemile üleminekuga seonduvaid muudatusi. Infopäevi on kokku viis ja need toimuvad neljas Eesti linnas: Pärnus, Jõhvis, Tartus ja Tallinnas. Sealjuures Tallinnas toimub kaks infopäeva.

"Eesti läheb 1. jaanuarist üle Euroopa kõrgussüsteemile. See toob kaasa olulisi muudatusi projekteerijate, geodeetide, ehitusvaldkonna spetsialistide, aga ka paljude teiste töös. Et üleminek ühelt kõrgussüsteemilt teisele võiks olla sujuv, korraldab Maa-amet infopäevad, kus räägime uuele kõrgussüsteemile üleminekuga seonduvatest muudatustest, nõuetest ja üleminekuperioodist," ütles Maa-ameti direktor Tambet Tiits.

Ettekannete kõrval moodustab infopäeva teise osa arutelu, kus saab pidada nõu ja leida lahendusi esile kerkinud küsimuste osas. Vastamas on Maa-ameti geodeesia osakonna ja Eesti Geodeetide Ühingu esindajad.

Infopäevad toimuvad oktoobri- ja novembrikuus neljas Eesti linnas: Pärnus 12. oktoobril, Jõhvis 17. oktoobril, Tartus 31. oktoobril ning Tallinnas 10. oktoobril ja 9. novembril. Tallinnas korraldame kaks infopäeva, kuna huvi teema vastu on olnud suur. Infopäevadele palume end eelnevalt registreerida Maa-ameti kodulehel:
https://www.maaamet.ee/et/uudised/maa-amet-kutsub-uut-korgussusteemi-tutvustavatele-infopaevadele

1. jaanuarist 2018 jõustuvad geodeetilise süsteemi määruse muudatused, mille alusel hakatakse järgmisest aastast Eestis sarnaselt teiste Euroopa riikidega arvestama absoluutset kõrgust ja sügavust Euroopa kõrgussüsteemi ehk Amsterdami nulli suhtes. Kroonlinna nullist, mis oli seni kõrgussüsteemi aluseks, Eestis loobutakse.

Vaata ka: Lühiülevaade kõrgussüsteemi muutuse kohta »

 

Allikas: Maa-ameti pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.