Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu sai vaksalihoone ette uue linnaväljaku (2017-10-06 15:02:49)

 

Teisipäeval, 10. oktoobril kell 13 tänab Tartu linn vaksalihoone esisel uuel linnaväljakul neid, kes aitasid kaasa Vaksali tänava ja esindusliku väljaku valmimisele.

 

"Tartu vaksalihoone esine moodustab nüüd koos hoonega kauni terviku ja kogu raudteejaama ümbrus on muutunud liiklejatele mugavamaks ja ohutumaks," ütles linnapea Urmas Klaas.

 

Vaksali ja J. Kuperjanovi tänava ristmiku rekonstrueerimise tulemusel on jaamahoone esisele kujundatud esinduslik ja hubane linnaväljak, kus rongile mineja või rongilt tulija saab aega veeta. Jaamahoone ette saavad sõita nüüd vaid ühissõidukid.

"Valminud terviklahendus kordab kaasaegses võtmes ajaloolist 19. sajandist pärit lahendust, mil jaamahoone ees asus kompaktne pargiala," rääkis esialgse idee autor linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Kergliiklejale sõbralikumaks on muutunud rekonstrueerimistööde käigus kogu piirkond. Kahele poole Vaksali tänavat on ehitatud 1,5 meetri laiused jalgrattarajad ning Näituse tänavalt Vaksali 12b parklani kulgev raudteeäärne eraldiseisev 4 meetri laiune kergliiklustee. Jalgrataste parkimiseks on rajatud varjualused ja kaks nutiparklat. Tartus esmakordselt on Vaksali ja Näituse tänava ristmikule tehtud "Jalgratturite ooteala" märgistus, mis lubab jalgratturitel punase fooritule ajal ohutult sõidurada vahetada.

 

Remondi käigus ehitati Vaksali tänaval välja sademeveekanalisatsioon, rajati uus valgustus ja remonditi sõidu- ja kõnniteed. Sõidukitele rajati piirkonda kaks parkimisplatsi,

 

Vaksali tänava ja jaamahoone esise väljaku projekteerisid Tinter-Projekt OÜ ja Kino Maastikuarhitektid OÜ, ehitas AS Tref ja ehitusjärelevalvet tegi Taalri Varahaldus AS. Tööde kogumaksumus oli 1 731 395 eurot.

 

Vaksaliesise väljaku rekonstrueerimine on üks osa projektist "Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine", mida rahastatakse ligi 80 protsendi ulatuses EL Ühtekuuluvusfondist.

 

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade

 

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.