Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister Tamm Läänemaal: Eestil on suur karja- ja taimekasvatuse perspektiiv (2017-10-04 07:28:20)

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles 3.10.2017. a. Läänemaal ringi sõites, et Eestil on tohutu karja- ja taimekasvatuse perspektiiv, mida pole alati osatud ära kasutada, kuid mis annab maal elavatele inimestele tulusa põhjuse kodukohas tegutsemiseks.

"Eesti maastik on parim põllumajanduse arendamiseks ning mul on hea meel, et Läänemaal on inimesi, kellele seda ei pea seletama. Vahepealsetel aastatel on siin-seal tekkinud arvamus, et looma- või taimekasvatusega ära ei ela. Kivinenud seisukoht ei päde, sest maailmas on nõudlus kvaliteetsete toiduainete vastu hüppeliselt kasvanud ning see peaks suuremaidki skeptikuid veenma, et maa on meie suurim rikkus, mida jõude hoida on raiskamine," ütles maaeluminister rahva ja kohalike maaettevõtjatega kohtumise järel.

"Läänemaa teevad eriliseks rannaniidud ja poollooduslikud kooslused, mida on aastasadu karjatatud ning kus tänagi peetakse lihaveiseid, lambaid ja teisi loomi. Nii võib öelda, et läänlased ei tegele üksnes ettevõtlusega vaid säilitavad koos pärandkooslustega meie kõigi ühist kultuuri tulevaste põlvede jaoks," nentis Tamm.

Maaeluminister Tarmo Tamm külastas piimatootmise ja karjakasvatusega tegelevat OÜd Nigula Piim, Uus-Vainu mahetalu peremeest Raido Raba ja OÜ Arne Tamm ja Westfarm OÜ juhti Arne Tamme ning ajas juttu Ridala valla rahvaga.

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.