Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaelukomisjon kohtus Euroopa Toiduohutusameti juhtidega (2017-10-03 07:58:09)


Riigikogu konverentsisaalis toimus esmaspäeval, 2. oktoobril kell 14 kohtumine Euroopa Toiduohutusameti peadirektori Bernhard Urli ja teda saatva kõrgetasemelise delegatsiooniga.

Viimastel aastatel on Eestis teravalt päevakorras olnud mitmed toiduohutusega seotud teemad, nagu glüfosaati sisaldavate taimekaitsevahendite kasutamine ja nende mõju toidule, GMOd, mesilaste tervis ning Sigade Aafrika katk.

Maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk märkis, et Eestis aktuaalsed toiduohutuse tagamise küsimused on kavas tõstatada eesseisval kohtumisel. Maaelukomisjonis on järjepidevalt tähelepanu keskmes toiduohutusega seotud teemad, et tarbijatele oleks tagatud tervislik toit.

Euroopa Toiduohutusameti langetatud otsused on sageli kutsunud esile laiaulatusliku diskussiooni, sest tihti ei olda piisavalt kursis kasutatud uuringute sisu ja nende aluseks olevad andmetega. Kohtumisel soovime saada teavet, kuidas sünnivad riskihinnangud toiduainetele,“ ütles Kokk.

„EFSA juhid eesotsas peadirektori Bernhard Urliga andsid poliitikutele ja huvigruppidele selgitusi ameti tegevuse põhimõtete, riskide hindamise protsessi ning kommunikatsiooni korralduse kohta.

EFSA peamiseks ülesandeks on anda sõltumatuid teadusuuringutel põhinevaid nõuandeid toiduga seotud riskide kohta. Need nõuanded on aluseks toiduohutuse valdkonna Euroopa õigusaktide, eeskirjade ja poliitika kujundamisel ning nende nõuannete eesmärk on aidata kaitsta tarbijaid toiduga seotud riskide eest.

Maaelukomisjoni kutsel osalesid kohtumisel EFSA tööga seotud ja sellest huvitatud isikud, organisatsioonide ja ühenduste esindajad. Nimetatud kohtumisel osalemine annab hea võimaluse otseallikast teada saada miks, kellele ja kuidas EFSA teaduslikke riskihinnanguid koostab, kuidas tagab nende sõltumatuse, teaduslikult kõrge taseme ja usaldusväärsuse.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.