Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piimatööstuse müügitulu kasvas poolaastaga 30 protsenti (2017-09-28 18:09:43)

Piimatööstuse müügitulu 2017. aasta esimesel poolaastal oli 192,8 miljonit eurot, mida on 30 protsenti rohkem võrreldes aasta varasemaga, selgub Maaeluministeeriumis koostatud Eesti piimatöötlemise sektori 2017. aasta kuue kuu ülevaatest.

"Toorpiima kokkuostuhind on tõusnud eelmise aastaga võrreldes lausa 43,7 protsenti, samuti on märkimisväärselt tõusnud piimatoodete toodangu rahaline väärtus ja väljamüügihinnad - see kõik on positiivne uudis kohalikus piimasektoris tegutsejatele," ütles Maaeluministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand.

"Müügitulu kasvule on soodsat mõju avaldanud paranenud turuolukord, mille mõjul on elavnenud ka piimatoodete eksport. Lisaks väärib mainimist, et piimatööstuse toodetud puhas lisandväärtus on tänavu jätkuvalt kasvanud, mis näitab, et varasemad investeeringud on suurendanud tootmise efektiivsust."

Piimatoodete kaalutud keskmised tööstusest väljamüügihinnad tõusid enamikus piimatoodete gruppides, kusjuures selgelt kallinesid ka piimatoodete keskmised jaehinnad kauplustes. Näiteks oli 2,5% kilepiima keskmine tööstusest väljamüügihind 2017. aasta esimeses pooles 42 senti liiter, kuid eelmise aasta samal perioodil maksis liiter kilepiima 32 senti; keskmine jaemüügi hind tõusis liitri kohta 46 sendi pealt 55 sendile. "Tarbijate jaoks võib hinnatõus tunduda negatiivsena, kuid Eesti piimandussektorile on see kindlasti kasulik," lisas Kand.

Piimatööstus tootis 2017. aasta esimese kuue kuuga 174,9 miljoni euro väärtuses piimatooteid, kusjuures tõus oli 22,6 protsenti aasta taguse ajaga võrreldes.

Suurenenud on ka piimatoodete ekspordikäive. 2017. aasta kuue kuu jooksul eksporditi piimatooteid 85,5 miljoni euro väärtuses, mis on 44,2 protsenti rohkem kui aasta varem. Samas tulenes ekspordi kasv paraku peamiselt toorpiima väljaveost, mis moodustas 36,0 miljonit eurot ekspordikäibest ja kasvas ligi 79 protsenti.

Piimatöötlemise sektori moodustavad Eestis ligikaudu 25 töötlemisettevõtet ja talu. Ligi 70 protsenti kogu piimatööstuse müügitulust annavad viis suuremat tööstust.

Allikas: Maaeluministeeriumi 28.09.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.