Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pagaritööstuse müügitulu oli 2017. esimesel poolaastal 93,2 miljonit eurot (2017-09-28 07:30:21)


Pagaritööstuste müügitulu oli 2017. aasta esimesel poolaastal 93,2 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas müügitulu 3,5 protsenti, selgub Maaeluministeeriumis koostatud Eesti pagaritööstuse 2017. esimese poolaasta ülevaatest.

"Nii nagu toiduainetööstusel tervikuna, oli ka pagaritööstusel aasta esimene pool edukas, sest sise- ja välisnõudluse kasvu tulemusel majandusnäitajad paranesid. Kuna eelmise aasta sama perioodi võrdlusbaas oli suhteliselt madal, siis viitab see majandusolukorra taastumisele," ütles kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand.

Pagaritööstuste müügitulu oli 2017. esimesel poolaastal 93,2 miljonit eurot ja võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas see 3,5 protsenti. Müügitulu kasv toetas kasumi suurenemist ja 2017. esimesel poolaastal oli pagaritööstuse kogukasum 1,7 miljonit eurot. "Müügitulu kasv õnnestus saavutada senist kulude taset sisuliselt säilitades, mis viitab ettevõtete kasvanud efektiivsusele," ütles Taavi Kand. "See väljendub ka olulises lisandväärtuse kasvus võrreldes eelmise aastaga."

"Tugev konkurents koduturul sunnib ettevõtjaid jätkuvalt investeerima tootmistehnoloogia moderniseerimisse," ütles Kand. "Investeeringud suurenesid peaaegu kolm korda." Pagaritööstuse ettevõtted investeerisid materiaalsesse põhivarasse 2017. aasta esimesel poolaastal 5,9 miljonit eurot.

Pagaritööstustes toodeti2017. aasta esimesel poolaastal peaaegu 65 miljoni euro väärtuses toodangut, millest neljandik eksporditi. Üle poole eksporditavast toodangust (51,9%) viidi Soome. Olulised sihtriigid olid ka Rootsi ja Läti.

Statistikaameti andmetel tegutseb pagaritööstuses keskmiselt 130-140 ettevõtet. Vaatamata suurele ettevõtete arvule annavad 4-5 suuremat ettevõtet peaaegu kolmveerandi pagaritööstuse müügitulust. Statistikaameti andmeil oli 2017. aasta esimeses kvartalis pagaritööstuses tööga hõivatud keskmiselt 3178 inimest. Aastases võrdluses kasvas töötajate arv 6,8 protsenti.

Pagaritööstuse ettevõtetena käsitletakse ülevaates ettevõtteid, mis tegelevad leiva- ja saiatootmise, valikpagaritoodete, sh kookide, pirukate, tortide jm tootmisega ning kuiviku- ja küpsisetootmisega.

Pagaritööstuse 2017. aasta I poolaasta ülevaade

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.