Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päästeamet: Ukraina laskemoonalao põleng tuletab meelde Männiku plahvatusi (2017-09-28 06:58:22)

Ukraina keskosas asuva Kalõnivka linna lähedal süttis 26.09.2017 õhtul suur laskemoonaladu, mis sundis sulgema õhuruumi 50 kilomeetri raadiuses ja evakueerima ümberkaudsete asulate elanikud. Tegemist on sel aastal juba teise suurpõlenguga Ukraina armee laskemoonalaos.

Päästeameti demineerimiskeskuse juhataja Meelis Mesi: "Sellise õnnetuse puhul saastub suur maa-ala eriti ohtliku lahingumoonaga ja mida suurem on ladudes olnud lahingumoona nomenklatuur, seda keerulisemaks olukord ka kujuneb."

Mesi tuletas meelde Männiku ladude plahvatust Eestis 1936. aastal, mis oli suurim õnnetus rahuaegses Eestis, kus hukkus 63 inimest. Lõhkeainet on piirkonnast leitud ka 70 aastat pärast õnnetust.

Mullu oli Eestis 835 lahingumoona väljakutset ning neist 177 korral tulid lõhkekehad välja põllult ja 246 korral metsast. Väljakutsete arv suureneb just sügisel.

Leides tundmatu eseme, ärge seda mitte mingil juhul puudutage. Metsas märkige võimalusel asukoht GPSiga või okstega. Minge ohutumasse kaugusesse, soovituslikult nii kaugele, et ei näe leitud eset. Samal ajal teavitage teisi läheduses viibijaid, et nad ei satuks ohtliku eseme juurde. Helistage numbrile 112 ja andke info edasi. Oodake ära demineerijad.

Allikas: Päästeameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.