Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tamm: riikidevaheline koostöö aitab kaasa fiproniiliga seotud küsimuste lahendamisele (2017-09-27 08:25:43)

Maaeluminister Tarmo Tamm osales 26. septembril toimuval Euroopa Liidu toiduohutuse eest vastutavate ministrite kohtumisel Brüsselis. Kohtumise peateema oli munade ja munatoodete saastumine fiproniiliga.

"Kuna teema on niivõrd oluline, arutasime fiproniili küsimust juba 5. septembril põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel Tallinnas," ütles maaeluminister Tamm. "Usun, et vaid sisukad avatud arutelud ning riikidevaheline infovahetuse tõhustamine viivad meid probleemide lahendamisele lähemale."

Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis kutsus Brüsselisse fiproniilile keskenduvale konverentsile kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide põllumajandusministrid. Kohtumise eesmärk oli arutleda fiproniiliga saastunud munade ja munatoodete juhtumi üle ning õppida tehtud vigadest, et tulevikus sarnaseid olukordi tulemuslikumalt lahendada.

"Et taastada tarbijate usaldus toiduohutuse süsteemi tõhusa toimimise vastu, on vajalik koostöö nii poliitilisel tasemel kui ka praktilises elus," lisas Tamm, tänades Euroopa Komisjoni ja liikmesriike viljakate arutelude eest. "Riikidevahelised arutelud aitavad kaasa probleemi ühisele lahendamisele."

Kohtumisel arutleti selle üle, millised tegevused aitaksid sarnaste juhtumitega paremini hakkama saada nii Euroopa Liidu kui ka liikmesriikide tasemel. Tõdeti, et oluline on jätkuv riikidevaheline infovahetus, samuti praktiliste näpunäidete jagamine poliitilisel tasandil. Ühtlasi tutvustati toidu- ja söödaalase kiirhoiatussüsteemi (RASFF) ning haldusabi ja -koostöö süsteemi (AAC) toimimist.

Toiduohutuse ja toidu järelvalvesüsteemide teemad puudutavad kogu elanikkonda; seetõttu plaanitakse jätkata üheskoos järelduste tegemist ning infovoolu tõhustamist. Läbi räägiti fiproniili juhtumi õppetunnid ning tehti ettepanekuid strateegia ja süsteemsete tegevuste kohta, mis edaspidi sarnaste olukordade esinemist vähendaksid ja nendega tegelemist tõhustaksid.Kohtumisejärgsed tulemused võetakse arutluse alla järgmisel põllumajandusnõukogu kohtumisel 9.-10. oktoobril.

Lepiti ka kokku, et teema tuleb arutlusele Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames Brüsselis 26. oktoobril toimuval konverentsil, mille peateema on IT-lahendused toidu ja taimetervise järelvalves.


Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.