Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluministeerium: biomajanduse strateegia väljatöötamisel on oluline osaliste aktiivne panus (2017-09-22 00:29:20)

20.‒21. septembrini osales toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai Budapestis toimuval rahvusvahelisel innovatsioonikonverentsil "Strateegiline mõtlemine: luues teaduse- ja innovatsioonipõhist biomajandust".

"Iga strateegia teostatavus sõltub peamiselt sellest, kas tegevuskava elluviijad ka ise sellesse usuvad," ütles asekantsler Kevvai. "Strateegia elujõulisusele aitab eelkõige kaasa kõigi poolte aktiivne osalemine selle koostamise eri etappidel. Vastasel juhul võib ka tehniliselt ideaalne strateegia jääda lihtsalt paberiks riiulil."

Konverents keskendus küsimusele, kuidas arendada riikides innovatsioonile ja teadusele tuginevat biomajandust. Teemakohaste mõttearendustega esinesid nii ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) ja Euroopa Komisjoni esindajad kui ka mitmesuguste riikidevaheliste või kohalike projektide elluviimise kogemusega inimesed. Muu hulgas tutvustati mitme liikmesriigi biomajanduse strateegiate hetkeseisu.

"Praegu on meil riiklikult liiga palju strateegilisi dokumente, samuti vajavad uuesti hindamist riigi ülesanded teemaga seotud küsimustes. Meie tulevane biomajanduse strateegia tugineb kahele tuumikstrateegiale - põllumajanduse ja kalanduse ning metsanduse omale," ütles Kevvai Eesti biomajanduse plaane tutvustades. "Leiame, et tegevuskavasid koondades loome viljakama pinna biomajanduse arengule."

Konverentsi raames arutati ka Kesk- ja Ida- Euroopa teadus- ja arendustegevuse koostööalgatuse, nn BIOEAST projekti ettevalmistamise järgmisi etappe. Projekti eesmärk on kaasata senisest oluliselt enam seotud liikmesriikide ja EL ühiseelarve vahendeid omavahelisse teaduskoostöösse, aga ka avaliku ja erasektori teadusmahukatesse koostööprojektidesse biomajanduse valdkonnas.

Konverents toimus Ungari üleriigilise põllumajandusnäituse ürituste raames. Põllumajanduslaata, mis on Euroopa regiooni üks suuremaid, korraldati juba 78. korda, seda külastas üle 100 tuhande huvilise ning väljas oli ligi 950 eksponenti.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.