Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu kandideerib ligipääsetava linna auhinnale (2017-09-14 15:51:20)

 

Tartu on seadnud üles oma kandidatuuri auhinnale "Ligipääsetav linn 2018", mida antakse Euroopa Komisjoni eestvedamisel välja juba kaheksandat aastat.

 

"Soovime, et iga siinviibija või linna külaline tunneks ennast Tartus koduselt ja turvaliselt ning linnaruum oleks neile ligipääsetav," ütles Tartu abilinnapea Artjom Suvorov. Abilinnapea sõnul on Tartu linn teinud ligipääsetavuse parendamiseks palju. "Näiteks korterite kohandamine inimeste erivajadustele vastavaks, sotsiaalmajade kaldteed ja lift, sotsiaaltransporditeenus kohandatud bussidega, madalapõhjalised bussid, trepironijate kasutamine, sooja toidu kojutellimise võimalus, kodudes käiv raamatukogubuss, abistava tehnika rent ja palju muud," loetles Suvorov. Ta lisas, et kuigi palju on tehtud, jätkab Tartu linn tegutsemist selle nimel, et leida aina sobivamaid lahendusi erivajadustega inimeste ligipääsetavuse parandamiseks. 

 

Ligipääsetava linna auhinnaga tunnustatakse linnade valmisolekut ja suutlikkust tagada eakatele ja puuetega inimestele paremad juurdepääsud. Auhinnale saavad kandideerida vähemalt 50 000 elanikuga Euroopa linnad. Võitnud linnad jätkavad ligipääsetavuse parendamist nii kohapeal kui ka kogu Euroopas. Neil on kohustus jagada oma praktikaid ka teiste Euroopa liikmesriikidega.

 

Võitjad selgitatakse välja kahes etapis: eelvalik toimub riigi tasandil ja seejärel lõplik valik Euroopa tasandil. Välja antakse ka kaks eriauhinda - ligipääs tööle ja ligipääsetavad nutikad linnad. Võitja kuulutatakse välja Euroopa Puuetega Inimeste Päeva konverentsil, 5. detsembril 2017 Brüsselis. 

 

Rohkem infot auhinna kohta: 

"Access City Award 2018" http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1141&langId=en. 

 

Allikas: Tartu linnavalitsuse 14.9.17 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.