Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
EL kalandusdirektorid töötavad Tallinnas uue kalanduse andmebaasiga (2017-09-09 10:36:47)
 


7.-9. septembrini kohtuvad Tallinnas Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise raames liikmesriikide kalandusdirektorid ja -atašeed. Kohtumise peamine teema on 2019. aasta suveks valmiv uus kalanduse IT-projekti, mis aitab kalandussektoril muutuda läbipaistvamaks.


Uus Euroopa Liidu ülene projekt kannab nime Kalanduse Kontrollsüsteem (Fisheries Control System). Tegemist on andmebaasiga, mis koondab ühte kohta seni eri paigus oleva kalasaakide info, muutes asjaajamise lihtsamaks ja läbipaistvamaks. Muu hulgas vähendab see paberimajandust ning aitab ära hoida dokumendirohkusest tingitud võimalikke möödarääkimisi ja impordipettusi.


Euroopa Liidu kalandussektori teravaim probleem puudutab piiriülest kalakaubandust, sest ühtse ja läbipaistva andmebaasi puudumisel on raskendatud liikmesriikide vaheline koostöö. See omakorda annab petturitele võimaluse kasutada ära infolünki ebaseaduslikuks impordiks. Selle korrastamiseks käivitas Euroopa Komisjon sel suvel andmebaasi ja IT-rakenduse projekti, mis peaks valmima 2019. aasta suveks.


Mitteametlikul kalandusdirektorite kohtumisel saavad liikmesriigid ülevaate Kalanduse Kontrollsüsteemi projekti hetkeseisust ning sellest, millised on eelistused uue süsteemi funktsioonide osas. Eesmärk on leppida kokku, kuidas liikmesriigid saavad omalt poolt panustada uue süsteemi väljatöötamisse. muu hulgas arutatakse ka muid kala impordiga seotud teemasid.

Kalandusdirektorid tutvuvad ka RMK Põlula kalakasvanduse tööga ning käivad Linnamäe paisu juures.


Allikas: Keskkonnaministeeriumi 8.9.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.