Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Homme müttavad 300 õpilast Lääne-Virumaa ja Viljandimaa maastikel (2017-09-06 15:07:50)

 

Maastikumängu osavusülesanne 2016. a Lahemaa rahvuspargis Pärispea poolsaarel. Foto: Krista Kingumets

 

 

Neljapäeval mängitakse Lahemaa rahvuspargis Oandu metsaradadel ja Viljandi linnas maastikumängu, kus õpilased saavad koguda teadmisi piirkonna loodusest ja kultuuriväärtustest.

 

Lahemaal juba kolmandat ja Viljandimaal esimest korda toimuva maastikumängu eesmärk on tõsta õpilaste keskkonnateadlikkust ja huvi looduse tundmaõppimise vastu. Keskkonnaameti ja erinevate keskkonnahariduse pakkujate ühiselt läbi viidav üritus tutvustab piirkonna erinevaid kohti ja paneb mänguliselt proovile laste teadmised.

 

"Mäng toob kokku ligi 300 algkooli- ja põhikooliõpilast kahekümnest Harjumaa, Lääne-Virumaa ja Viljandimaa koolist. Mängu korraldamisse on oma panuse andnud nii kohalikud keskkonnaharidust pakkuvad MTÜ-d ja riigiasutused kui ka eraisikud, et pakkuda lastele võimalikult mitmekülgset ja harivat elamust," lausus Krista Kingumets, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Viljandimaal.

 

Kui Lahemaa rahvuspargis keskendub mäng sel aastal Oandu ümbruse metsade ja sealse looduse avastamisele, siis Viljandis pööratakse tähelepanu linnalooduse ja põnevate paikade avastamisele.

 

Maastikumängus osalejad läbivad Viljandi linnas üheksa eriteemalist punkti, kus saavad teadmisi linna arhitektuuri, allikate, parkides pesitsevate lindude, kodus peetavate loomade ning looduses ja koduaias esinevate võõrliikide kohta. Nii mõnegi ülesande lahendamisel tuleb üles näidata loomingulisust ja kasutada kõiki oma meeli.

 

Lahemaa metsarikkusele pühendatud päeval läbitakse 11 kontrollpunkti, kus tuleb lahendada ülesandeid, mis on seotud metsarikkustega: puud, metsloomad ja -linnud, samblad-samblikud, marjad, vesi. Samuti saab mängu käigus õppida kohalikku rannakeelt.

 

"Lisaks maastikumängule saavad Lahemaal õpilased tutvuda RMK Oandu Looduskeskuse väljapanekutega, proovida kätt puidust ja taimedest käsitöö meisterdamise töötoas ning pidada kooliaasta alguse auks üks mõnus piknik," lisas Enri Uusna, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Lääne-Virumaal.

 

Viljandimaa mängupäeva korraldamises löövad kaasa Tipu Looduskool, Lilli Looduskeskus, EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskus, Viljandi Muuseum, Peep Tobreluts, Piret Anier ja Anne Maala.


Lääne-Virumaa ürituse toimumisele aitavad kaasa RMK Sagadi looduskool, RMK Oandu Looduskeskus, Lahemaa Ökoturism, Eru Lahe Rannarahva Selts, Rannakiele Pesakene, Lahemaa Keskkonnahariduse Selts ja Puhta Vee Teemapark.

 

 

Allikas: Keskkonnaameti 6.9.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.