Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Maaülikooli loomakliiniku merikotka vabadusse laskmine täna Kurkses (2017-08-15 15:13:53)

 

Täna lastakse vabasse loodusesse tagasi Eesti Maaülikooli loomakliinikus ravi saanud merikotkas, kes vajas abi pliimürgitusest taastumiseks.

Loomaarst ja Eesti Maaülikooli doktorant Madis Leivits rääkis, et igal aastal leitakse jahiperioodi käigus haigeid või juba surnud linde, kes on söönud ulukite liha, mis on saastunud jahikuulidest ja haavlitest pärit pliiga.

"See konkreetne merikotkas leiti kolmandal mail ning Maaülikooli jõudis lind läbi Keskkonnaameti. Tema puhul kahtlustasime lisaks pliimürgitusele ka linnugrippi, kuid nii Eesti kui ka Hollandi laborite testid olid õnneks negatiivsed," ütles Leivits. Ta lisas, et merikotka suled olid saanud tugevalt kannatada ning uute sulgede kasvatus ning üleüldine taastumine võttis aega. Hetkel viibib veel Maaülikooli loomakliinikus kaks kotkast, kelle puhul võiks loota peatset taasvabastamist loodusesse.

Leivits rääkis, et eelmise aasta veebruaris Varnjas vabastatud emane merikotkas, kellele sai selga ka GPS-seade ja kes lendas otsejoones Venemaa poolele, on juba teist aastat edukalt pesitsenud. Sel aastal oli tal pesas 2 järglast.

Merikotkas pääseb vabadusse täna, 15. augustil ligikaudu kell 14 Harjumaal Kurkses.

 

Allikas: Maaülikooli 15.8.17 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.