Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Botaanikaaed kutsub ravim- ja mürktaimede näitusele (2017-08-09 14:15:47)


12.-13. augustil toimub Tallinna botaanikaaias näitus, mis on pühendatud ravim- ja mürktaimedele. Lisaks saab 12. augustil kuulata Tartu Ülikooli farmakognoosia professor Ain Raali loengut "Ravimtaimed või tabletid?" ning osaleda hüdrosoolide aurdestillatsioonide töötoas.


Näituse ühe kuraatori Krista Kauri sõnul leidub maailmas enam kui 10 000 liiki mürgiseid taimi, kuid enamik neist kasvavad Eestist soojema kliimaga aladel. Ravimtaimeliike arvatakse kogu maailmas olevat umbes 12 000, kuigi sagedamini kasutatakse neist vähem kui 200 liiki. "Meid ümbritsevad taimed pole tavaliselt inimesele ohtlikud. Kui aga ravimtaime valesti kasutatakse või mõnda ohutut taime liiga suurtes kogustes manustatakse, võib see osutuda ohtlikuks. Parim viis taimemürgistuste vältimiseks on õppida mürktaimi tundma maast madalast. Ka ravimtaimede tundmisest on palju kasu," selgitas Kaur.

12. augustil algusega kell 12.00 toimub botaanikaaia palmimajas Tartu Ülikooli farmakognoosia professor Ain Raali loeng "Ravimtaimed või tabletid". "See on kasulik loeng kõigile neile, kes ei pea haigusilmingute tekkimisel õigeks esimese asjana kohe tabletipurgi järgi haarata vaid soovivad kasutada looduses leiduvate taimede ravijõudu," lisas kuraator.

Mõlemal päeval viib Alkeemialabor läbi töötuba, milles kõik huvilised saavad osaleda hüdrosoolide aurdestillatsiooni protsessi ettevalmistamisel ja tutvuda mitmesugustest taimedest destilleeritud hüdrosoolide ning nende omadustega. Töötoas tehakse koos läbi erinevad tööetapid ning valmib looduspuhas destillaat.

Programm 12.08
11.00-18.00 näitus
12.00 TÜ Farmakognoosia professor Ain Raali loeng "Ravimtaimed või tabletid"*
14.30 Hüdrosoolide destillatsiooni töötuba**

Programm 13.08
11.00-18.00 näitus
12.00 Hüdrosoolide destillatsiooni töötuba**

* Loengule eelregistreerimist ei toimu.
** Hüdrosoolide destillatsiooni töötuba viib läbi Alkeemialabor, täiendava info töökoja kohta leiab: http://alkeemialabor.ee/hudrosoolide-aurdestillatsiooni-tootuba-botaanikaaias/ 

Näitusest osavõtt on tavapileti hinnaga.

Lisainfo: 
Näituse kuraatorid Urmas Laansoo ja Krista Kaur 
51 966 960
www.botaanikaaed.ee

 

Allikas: Botaanikaaia 9.8.17 teadaanne

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.