Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sotsiaalkomisjon kuulab huvigruppide arvamusi seoses kinnise lasteasutuse teenusega (2017-08-09 07:58:30)


Riigikogu sotsiaalkomisjon kuulas 08.08. 2017. istungil huvigruppide arvamusi seoses kinnise lasteasutuse teenusega, mis võimaldab lapse vabadust piirata juhtumitel, kui see on lapse abistamiseks vajalik.

Komisjoni esimehe Helmen Küti sõnul on sotsiaalkomisjoni poole pöördunud huvigrupid, kellel on seaduseelnõus planeeritava osas küsimusi, kõhklusi ja muret just teenuse piisava rahastamise osas. „Kuulame ära huvigruppide küsimused ja sotsiaalministeeriumi selgitused,“ ütles Kütt. „Kuigi see teema puudutab vähest hulka lapsi ja noori, on väga oluline, et teenust pakuksid kompetentsed meeskonnad ning teenuse maht suureneks, mitte ei väheneks.“

Kütt ütles, et Sotsiaalkindlustusamet peab uue regulatsiooni kehtima hakkamisel teenuse hankima ja tagama läbi hankemenetluse. Kinnise lasteasutuse teenuse regulatsioon puudutab täna nelja asutust, mis Eestis sellist teenust pakuvad.

Kell 11.30 algavale istungile on kutsutud Sotsiaalministeeriumi, Sotsiaalkindlustusameti, Linnade Liidu, Tervise Arengu Instituudi, Lastekaitse Liidu, Viljandi linna- ja maavalitsuse esindajad ning tänased selle teenuse pakkujad, kes oma pöördumised ka komisjonile saatsid. Istungil osalevad veel Eesti Linnade Liidu, Jõhvi Noorukite Ravi- ja rehabilitatsioonikeskuse, Tallinna Laste Turvakeskuse ning Corrigo OÜ esindajad.

Kuulamised aitavad komisjonil teiseks lugemiseks ette valmistada sotsiaalhoolekande seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (360 SE), millega kohalikud omavalitsused saavad õiguse taotleda kohtult lapse suunamist kinnisesse lasteasutusse, kui teda ei ole võimalik ühelgi muul moel aidata ning tema käitumine on ohtlik. Kui õigusrikkumise taga on lapse enda abivajadus, saab ta edaspidi abi lastekaitsesüsteemist.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.