Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Metsa uuendamise toetust küsiti 1,1 miljoni euro eest (2017-07-17 17:25:12)


Sel kevadel mulda pandud kuuse- ja männitaimed. Foto: Erametsakeskus


Reedeni võttis Erametsakeskus vastu metsa uuendamise toetuse taotlusi. Selle aasta esimeses voorus küsisid metsaomanikud toetust kokku ligi 1,1 miljonit eurot.

Erametsakeskusesse jõudis läbi e-PRIA 76 taotlust. Toetust küsis 946 metsaomanikku, nendest 897 esitasid taotluse läbi metsaühistu. Metsa uuendamise toetust küsiti metsa istutamise eest 1943 hektaril, maapinna ettevalmistamise eest 2539 hektaril ning metsauuenduse hooldamise eest 1114 hektaril. Toetust küsiti juba tehtud tööde eest. Kõige aktiivsemalt uuendati toetuse taotlejate poolt metsa Lääne-Virumaal ja Võrumaal.

Metsa uuendamise toetuse esimese vooru eelarve on 650 tuhat eurot. See tähendab, et kõigi taotluste rahuldamiseks eelarvest ei piisa. Siiski ei maksa karta toetusest täiesti ilma jäämist. Toetuse jagamise süsteem on üles ehitatud selliselt, et väiksemad toetuse küsijad saavad enda toetuse tavaliselt täismahus kätte. Esialgsete andmete alusel on taotluste rahastamise määr ehk maksimaalne toetuse summa I voorus 1236 eurot, täpsed toetussummad selguvad menetluse käigus.

Metsa uuendamise toetuse tänavuse II taotlusvooru tähtaeg on 1. detsembril. Taotluse saab Erametsakeskusele esitada läbi e-PRIA või metsaühistu vahendusel.

Erametsakeskus on riigi sihtasutus, mille ülesanneteks on metsandustoetuste vahendamine ja erametsanduse arendamine. Alates 2000. aastast on läbi Erametsakeskuse Eesti erametsade hoidmisse ja kasvatamisse ning metsaomanike ühistegevuse arendamisse investeeritud üle 80 miljoni euro.

Allikas: SA Erametsakeskus 17.07.2017 teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.