Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piiriveekogul seilajad ületasid ebaseaduslikult kontrolljoont (2017-07-10 16:44:43)


Tooder


Nädalavahetusel pidasid piirivalvurid Pihkva ja Lämmijärvel kinni mitmeid lõbusõitjaid, kes puuduliku navigeerimisvõimekuse tõttu ületasid ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont.

Mustvee kordoni politseikolonelleitnant Heiki Suomalainen kirjeldas, et nädalavahetusel reageerisid piirivalvurid kokku viiele vahejuhtumile, kus Pihkva ja Lämmijärvel ületati ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont. "Mõnel puudusid navigatsioonivahendid või ei osatud neid kasutada. Samuti oli osa lõbusõitjaid ja nende kaptenid vähem või rohkem alkoholi pruukinud ega suutnud adekvaatselt oma asukohta määratleda," rääkis ta.

Suomalainen lisas, et piiriveekogu on tähistatud uute kollaste toodritega, mis annavad märku piirire˛iimialale lähenemisest. Peipsi järvel ankurdati toodrid 200 meetri kaugusele ajutisest kontrolljoonest ning Pihkva ja Lämmijärvel 50 meetri kaugusele ajutisest kontrolljoonest. "Kahe toodri vaheline kaugus on umbes 800-900 meetrit ning nende paigaldamisel jälgiti põhimõtet, et kõrvuti toodrid oleks teineteise nähtavuskaugusel. Ometigi oli nädalavahetusel üks juhtum, kus ajutist kontrolljoont ületati lausa toodri kõrvalt," kirjeldas Suomalainen. Ta rõhutas, et toodrite eesmärk on muuta piirire˛iimi ala veekogudel liiklejatele paremini nähtavaks ning nende järgi saab igaüks visuaalselt kontrollida oma asukohta piirijoone suhtes.

Piirivalvurid panevad lõbusõitjatele südamele, et piiriveekogule mineval alusel oleks olemas töötavad navigeerimisseadmed, kapten püsiks kaine ja jälgiks teraselt enda ja kaasreisijate ohutust ning piiriveekogul liiklemise nõuetest kinnipidamist.

Juhtumid nädalavahetusest:

· 8. juulil kella 15.50 ajal avastasid piirivalvurid Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse mootorpaadi poolt, mille pardal oli seitse inimest. Paati juhtinud 36-aastasele mehele määrati rahatrahv.

· 8. juulil kella 16.50 paiku avastasid piirivalvurid Pihkva järvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse mootorpaadi poolt, mille pardal oli neli inimest. Paati juhtinud 45-aastasele mehele määrati rahatrahv.

· 9. juuli varahommikul avastasid piirivalvurid Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse mootorpaadi poolt, mille pardal oli kaks inimest. Kuna alus liikus Ozoletsi saare suunas, teavitati juhtunust Venemaa Föderatsiooni piirivalvele.

· 9. juuli öösel kella 3.20 paiku avastasid piirivalvurid Mustvee sadamast kaldast umbes kolme kilomeetri kaugusele sõitnud paadi, mis ei olnud piiriveekogule väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Piirivalve kontrollis alusel olnud nelja inimest ning selgitas, et 45-aastane paadijuht oli joobes. Tema suhtes alustati väärteomenetlust. Nädalavahetusel esines veel mitu vahejuhtumit, kus piiriveekogule minejad ei registreerinud oma tagasitulekut järvelt. Piirivalvurid tuletavad meelde, et piiriveekogule minekut ja tagasitulekut saab registreerida nutitelefonis avatava rakendusega www.piiriveekogu.ee.

· 9. juuli õhtul avastasid piirivalvurid Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse mootorpaadi poolt, mille pardal oli kolm inimest. Venemaa Föderatsiooni piirivalve pidas aluse ja selles viibinud isikud kinni.


Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti 10.07.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.