Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Paur: Tehtud erisused annavad haldusreformile sisu (2017-07-07 08:32:50)

6.07.2017. a. valitsuse istungil otsustati, et Tartumaal saavad eraldiseisvate omavalitsustena jätkata nii Luunja kui Nõo vald, kes kumbki ei täida 5000 elaniku kriteeriumit. Riigikogu liikme Toomas Pauri sõnul tuli valitsus kahele Tartumaa vallale vastu ning näitas, et haldusreform ei seisne ainult elanike arvus.

„Nii Luunjal kui Nõo vallal jäi 5000 elaniku kriteeriumist veidi puudu, kuid valitsus vaatas tehtavatele otsustele sisuliselt otsa ning otsustas ühinemisettepanekutest loobuda,“ märkis Paur, kelle sõnul oli haldusreformi puhul oluline, et igat ühinemisettepanekut vaadataks kui eraldiseisvat küsimust ning leitakse parim võimalik lahendus, mis aitab kaasa kohaliku elu arendamisele kõige paremini kaasa.

Rahandusministeerium tegi aasta alguses ettepaneku Luunja vallale ühineda Tartu linna ja Tähtvere vallaga ning Nõo vallale pakuti võimalust ühineda Elva vallaga, kuhu haldusreformi järgselt kuuluvad kuus ümberkaudset omavalitsust. „Valitsus kuulas kohalikke omavalitsusi, mis näitab et ametisolev valitsus on näoga rahva poole,“ lisas Paur, kes on veendunud, et tehtud otsused on kindlasti õigustatud ja põhjalikult läbikaalutud.

„Mul on hea meel, et riik sai antud küsimuses arvestada rahva tahtega, mis näitab meie riigi demokraatia tugevust,“ lisas Paur, kes avaldas tunnustust valitsuskoalitsioonile, kes on pidanud tegema mitmeid keerulisi otsuseid seoses haldusreformiga.

Omavalitsuste piiride ja nimede muudatused jõustuvad pärast kohalike valimiste tulemuste väljakuulutamist oktoobris 2017.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.