Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kotka-Repinski: Valitsuse otsus peegeldab rahva tahet (2017-07-07 08:30:43)


6.07.2017. a. valitsuse istungil otsustati, et ühinemisettepanekutest nelja Lääne-Virumaa valla vahel loobutakse ning omavahel liituvad Haljala ja Vihula vald ning Rakvere ja Sõmeru vald, kes juba eelmise aasta lõpuks samasugused omapoolsed ettepanekud esitasid. Riigikogu liikme Siret Kotka-Repinski sõnul peegeldab valitsuse otsus rahva tahet.

Lääne-Virumaa piirkonna juhatuse liikmena on Kotka-Repinski rõõmus, et valitsus ei otsustanud silmaklappidega 5000 elaniku piiri püüdma minna, vaid lähtus reaalsest piirkondlikkust olukorrast. „Ka Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna juhatus oli pigem seisukohal, et tekiksid kaks eraldi omavalitsust,“ sõnas riigikogulane. „Omavalitsused korraldasid pärast rahandusministeeriumist tulnud ühinemisettepanekut oma elanike hulgas küsitluse, mille tulemusena oldi kategooriliselt hiigelvalla loomise vastu,“ lisas Kotka-Repinski, kelle sõnul polnud kellegi huvides see, et tekiks suur Harjumaalt Ida-Virumaani ulatuv omavalitsus.

„Sellisel kujul oleks neljal omavalitsusel puudunud ühised huvid ja koostööpunktid, mistõttu oleks ühiste vallana töö alustamine olnud väga keeruline,“ märkis Kotka-Repinski, kes leidis, et selliste erandite abil antaksegi haldusreformile sisu. Tema sõnul on Keskerakond olnud kogu haldusreformi vältel selle vastu, et sundliitmistel lähtutaks ainult inimeste arvust. Valitsuse otsus näitab, et valitsus arvestab kohaliku kogukonna seisukohtadega.

Tänasel vabariigi valitsuse istungil otsustati, et lõpetatakse viimase nelja lahtiseks jäänud ühinemisettepaneku menetlemine ning sellisel kujul neid lõpuni ei viida. Erandi said seega Haljala ja Vihula vald, kes koonduvad Haljala valla nime alla ning elanike arvuks on 4389. Rakvere ja Sõmeru vald koonduvad Rakvere valla nime alla ning seal on elanikke 5583.

Omavalitsuste piiride ja nimede muudatused jõustuvad pärast kohalike valimiste tulemuste väljakuulutamist oktoobris 2017.

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.